У рівненському гідропарку – “звичайні бактерії”


Днями соцмережами була поширена інформація: у водоймі в районі Гідропарку (вулиці Ботанічна, Севастопольська у Рівному) – отруєна вода. Наближення місцевих виборів спонукає керівників підприємств, які вже вирішили балотуватися у владу, досить швидко реагувати на подібні публікації соцмереж. Тож і ситуацію із синьо-зеленими плямами, схоже, вирішили використати на свою користь. Лаборанти, яких відправили на озеро,  дійсно виявили, що “водойма під берегом вкрита синьо-зеленими плямами”.

За результатами лабораторного дослідження фахівці констатувати, що синьо-зелені плями “жодного відношення до скиду відходів у водойму не мають”. Синьо-зелені плями – це звичайні ціанобактерії (синьо-зелені водорості) забарвлені переважно у блакитно-зелений колір, в екстремальних умовах частіше мають забарвлення з різними відтінками червоного кольору. Зеленого відтінку клітинам надає хлорофіл “А”. Червоний або блакитний колір обумовлений наявністю значної кількості фікобілінових пігментів.

Синьо-зелені водорості поширені у застояній воді, у ставах та ріках, що повільно течуть. Якщо вода починає “цвісти”, вона має неприємний запах, а риба потерпає від нестачі повітря. Тобто причина цвітіння води – це результат багаторічного ігнорування ситуацією з водоймами у Гідропарку та з річкою Устя, про що активісти щороку невтомно говорять місцевій владі.

Швидко відзвітувавши про результати аналізів, відповідальні особи так і не повідомили громадськості, яким чином вони збираються боротися із подібними явищами, які виникають на водоймах міста Рівного щороку. А пункт “про вирішення проблем Гідропарку та річки Устя” може знову з’явитися у передвиборчій програмі когось із кандидатів.  Схоже, що напередодні виборів видимість роботи деяким керівникам стає важливішою за вирішення багаторічних проблем міста, а головним стає пошук інформаційних приводів для власного піару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
RITM.TV
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
Генерація паролю