Рівненські синоптики перевірили стан забрудненості повітря в місті


Комплексною лабораторію спостережень за станом забруднення НПС Рівненського ЦГМ було проведено спостереження за забрудненням атмосферного повітря в травні місяці 2019 року по 10 забруднювальних інгредієнтах. Було відібрано і проаналізовано 2 162 проб повітря.

Рівень забруднення атмосферного повітря в травні місяці 2019 року є дещо підвищеним (індекс забруднення атмосферного повітря – 5,8). Цьому сприяли погодні умови: зниження та підвищення температури повітря, сильні вітри, дощі, проходження холодного та теплого фронтів.

Як в травні 2018 році так і втравні 2019 року спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій по однакових 4 інгредієнтах (сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень).

Наприклад: 
– сірководень – зафіксовано 6 випадків, проти 2 у травні 2018 року;
– фенол – зафіксовано 8 випадків, проти 16 у травні 2018 року;
– фтористий водень – зафіксовано 5 випадків, проти 2 у травні 2018 року;
– хлористий водень – зафіксовано 2 випадки, проти 8 у травні 2018 року.

По інших забруднювальних інгредієнтах (пил, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось.

При порівнянні з минулим місяцем (квітень 2019 р.) особливих змін у забрудненні атмосферного повітря не спостерігається. 

Однак, згідно методичних документів, порівнювати різні місяці є не зовсім правильним, тому що на забруднення атмосферного повітря великий вплив мають погодні умови (особливо висока температура, висока вологість, відсутність вітру), а кліматичний режим окремих місяців є досить різним. Тому коректнішим буде порівняння з аналогічним місяцем минулого року.

Рівненський обласний центр з гідрометеорології

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
RITM.TV
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
Генерація паролю