Радіаційний моніторинг провели на Рівненщині


Фахівці Рівненського обласного центру з гідрометеорології проводять щоденний оперативний контроль за станом радіаційного забруднення приземного шару атмосфери.

За даними спостережень Рівненського обласного центру з гідрометеорології визначаються наступні показники радіаційного забруднення:
– потужність експозиційної дози гама-випромінювання ( гама-фон)
– сумарна бета-активність атмосферних випадінь.

Дані моніторингу за вересень 2019 року свідчать про те, що радіаційний фон практично на всій території області є сталим та знаходиться в межах доаварійних рівнів, обумовлених головним чином природними радіоактивними ізотопами та космічним випроміненням. Середнє значення потужності експозиційної дози гамма – випромінювання на території Рівненської області в вересні 2019 року – 14 мкР/год.

По периметру 30-ти кілометрової санітарно-захисної зони РАЕС та ХАЕС в точках відбору проб грунтів проводилась гамма-зйомка місцевості. За результатами проведених спостережень середнє значення потужності експозиційної дози гама-випромінювання становить в зоні дії РАЕС – 12 мкР/год , ХАЕС – 11 мкР/год.
За даними лабораторних спостережень радіаційна обстановка на контрольованій території у вересні 2019 була стабільною і не зазнала змін у порівняні з попереднім звітним періодом.

Автор публікації

Офлайн 10 години

Аліна Бернацька

100
Коментарі: 0Публікації: 1256Реєстрація: 10-09-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
RITM.TV
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
Генерація паролю