Медики, які працюють з хворими на коронавірус отримали надбавки до заробітної плати


Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 2 квітня медичні працівники, які працювали з хворими на коронавірус та перебували в осередку захворювання, мають отримати заробітну плату в розмірі 3 посадових окладів.

 «А в березні місяці це були 2 лікувально-профілактичні заклади. Це Сарненська ЦРЛ та Рівненська міська лікарня. В Сарненській лікарні проліковано 32 пацієнти з 26 березня по 1 квітня. А в місті Рівне 2 пацієнта з 29 березня по 1 квітня – зазначає начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник».

Виплати здійснювалися відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, яка розподіляла медичну субвенцію на Рівненську область.

«Медична субвенція надійшла у розрізі 85 мільйонів гривень. З них – 18 мільйонів на закупівлю інсулінів, для лікування цукрового та не цукрового діабету;  понад 46 мільйонів  – для доплати заробітної плати закладам охорони здоров’я які не контрактуються з національною службою  охороною здоров’я. Окремо 5 мільйонів на Центр Громадського здоров’я. І  17,5 мільйонів  на недопущення заборгованості заробітної плати медичних працівників – зазначає начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник».

З цієї субвенції і  з цих 17 мільйонів 147 медичних працівників у Сарнах та 94 у Рівному отримали  доплати за надання допомоги хворим на коронавірус.

«Комісією постійною, яка була ще до того як вийшла постанова, яка дозволяла здійснювати доплати з цих коштів, постійною комісією обласної ради бюджетною комісією здійснено перерозподіл,  де було враховано 950 тисяч на Сарненську центральну районну лікарню і 1 мільйон 8 тисяч на центральну міську лікарню міста Рівне.  Отже, проведено виплату заробітної плати в Сарненській центральній районній лікарні відповідно до відпрацьованого часу 371 тисяча – зауважив начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник».

Лікарям Рівненської центральної міської лікарні виплатили кошти з місцевого бюджету.

 «У місті Рівне ці доплати виплачені, але з міського бюджету в основному. З 8 мільйонів, які нам треба було до цієї доплати ми отримали лише 1 мільйон. І мене дивує  заява центральних органів виконавчої влади, немає цих грошей в Рівному. І я знаю по іншим мерам, що і в інших містах не прийшли. Тому мусили виплатити, очевидно, що ми поважаємо працю медиків. Ми навіть виплатили премії медсестрам, з поваги до них, але все за рахунок місцевого бюджету – зазначає міський голова Рівного Володимир Хомко».

На сьогодні в області  1068 пацієнтів хворіє на коронавірус, з них 230 – медичні працівники.

 «19 медичних працівників перебуває на стаціонарному лікуванні. Загалом стаціонарну медичну допомогу  пацієнтів з COVID – 19 отримують близько 190 осіб у стаціонарних закладах 1 хвилі надання медичної допомоги – зауважив начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник».

У 255 пацієнтів, які хворіли на коронавірус,  проведені тести ПЛР – показали відсутність коронавірусної інфекції в організмі.

«Зараз ми маємо стабілізацію процесу. Важко говорити буде зменшення чи збільшення. Ми всі очікуємо, але це залежить  не від медичних працівників, а від кожного з нас, від чіткого дотримання правил протиепідемічного режиму – зазначає начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник».

 

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

Мосійчук Ольга

100
Коментарі: 0Публікації: 16Реєстрація: 10-09-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторизація
RITM.TV
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
Генерація паролю