Головна » Новини » Свого лікаря обрали 65% жителів Здолбунівщини

Свого лікаря обрали 65% жителів Здолбунівщини

Від початку старту приписної кампанії з вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, 65 відсотків населення Здолбунівського району обрали собі сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

Найактивніше обирають лікарів батьки для своїх дітей і пацієнти, старші від 65 років. Пасивніше ставиться до вибору молодь та частина людей середнього віку.

Як повідомляють у НКП «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги, у первинній ланці медицини з новою моделлю фінансування стан справ покращився. Серед іншого, було підвищено посадові оклади працівників (заробітна плата третини лікарів сягає понад 15 тис. грн.), у листопаді закуплено медобладнання для лікарських амбулаторій майже на 130 тис. грн., придбано необхідну кількість медикаментів для надання невідкладної допомоги, реактиви для лабораторних обстежень тощо.

Сума коштів, які «первинка» Здолбунівщини отримує від Національної служби здоров’я, збільшується з кожною укладеною декларацією. Тож дуже важливо, аби необхідність обрати лікаря усвідомив кожен житель нашого району.

Цьогоріч НСЗУ оплачує медичні послуги, які надаються пацієнтам з «червоного списку», тобто тим, хто ще не уклав декларацію. З початку нового 2019 року об’єм цих коштів зменшиться вдвічі – з 240 на 120 грн. на одного пацієнта на рік. З другого півріччя буде фінансуватися лише «зелений список» (тобто пацієнти, які підписали декларації).

Тому медики закликають не зволікати з вибором лікаря. До того ж, за інформацією МОЗ України, з другої половини 2019 року повинна запрацювати програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря пацієнт зможе пройти рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи та діагностичні процедури. Оплачуватиме послуги Національна служба здоров’я.


Актуально

Військового з Рівненщини нагородили орденом за мужність

Новітню історію України поповнюють славні імена людей, котрі  мужньо боронили і продовжують боронити цілісність нашої …

Залишити коментар