Головна » Новини » Здоров'я » Регулярні навчання та тренування підсилюють готовність українських рятувальників

Регулярні навчання та тренування підсилюють готовність українських рятувальників

Рятувальники ДСНС регулярно проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Фахівці ДСНС беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних та пожежних навчаннях і тренуваннях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії усіх служб під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.

Так, 21 листопада о 10:00 особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів Бердичівського гарнізону Житомирської області проведені спільні тактико-спеціальні навчання на об’єкті з масовим перебуванням людей – Бердичівському міському палаці культури, що розташований безпосередньо в районному центрі.

Згідно задуму навчань пожежа виникла в глядацькому залі Палацу. Обслуговуючий персонал закладу, повідомивши про надзвичайну подію Службу порятунку «101» та диспетчерів інших спеціалізованих аварійних бригад міста. Після чого дві ланки газодимозахисної служби приступили до пошуково-рятувальних робіт у задимлених приміщеннях палацу культури. У цей же час, інший особовий склад рятувальників почав гасіння пожежі та рятування людей із верхніх поверхів будівлі за допомогою автодрабини і рятувальних мотузок. Завдяки оперативним та злагодженим діям бійці ДСНС врятували 7 людей: з верхніх поверхів Палацу за допомогою автодрабини та рятувальних мотузок знято 4 особи та ще 3 виявлено й врятовано під час проведення пошуково-рятувальних робіт. О 12:00 пожежу ліквідовано.

Водночас,на Кіровоградщині рятувальники пройшли тренування на смузі психологічної підготовки. Навчальною метою таких тренувань є практична та психологічна підготовка бійців пожежно-рятувальних підрозділів до роботи у різних обставинах: у задимленому та токсичному середовищі, в умовах високих температур, при загрозі вибухів та обвалів, на висотах та у підвалах. Крім того, подібні тренування забезпечують формування у рятувальників високих вольових та професійно-бойових психологічних якостей, необхідних для виконання завдань за призначенням.

На смузі імітуються місця та впливові фактори пожежі, створюються характерні складнощі та перешкоди, вводяться елементи несподіванки. Саме за таких умов співробітники державних пожежно-рятувальних підрозділів Кіровоградської області в апаратах захисту органів дихання та тепловідбивних костюмах, демонстрували свою професійну майстерність та готовність до виконання завдань за призначенням.

На території товариства «Ратнівський молокозавод», що у Волинській області, відбулись тактико-спеціальні навчання з ліквідації надзвичайних подій на об’єктах молокопереробної галузі. За легендою навчань, на підприємстві трапилася аварія з подальшим викидом аміаку. У результаті постраждала одна людина з числа персоналу молокозаводу. Для ліквідації аварії були направлені співробітники 14-ої Державної пожежно-рятувальної частини селища Ратне. До місця події прибули також медики, правоохоронці та представники органів місцевої влади.
Рятувальники у костюмах хімічного захисту та в апаратах на стисненому повітрі приступили до осадження отруйної речовини водяними струменями з насадок турбінного типу. 
У підсумку навчань учасники акцентували увагу на деталізованому алгоритмі дій, щоб у випадку реальної небезпеки діяти максимально злагоджено та ефективно.

Загалом, тренування, спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій та подій, а також оперативного реагування при їх виникненні триватимуть і надалі по всій території країни.

                  


Актуально

На Рівненщині 70 штангістів з інвалідністю змагалися за кубок області

Спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату та з вадами зору змагалися на кубку області з пауерліфтингу. …

Залишити коментар