Головна » Новини » Близько 30 % домогосподарств Рівненщини готові до опалювального сезону

Близько 30 % домогосподарств Рівненщини готові до опалювального сезону

Близько 70% житлового фонду області ще не готово до зими.

В будинках досі не проведені перевірки стану димоходів, які мають здійснити власники, орендарі або балансоутримувачі.

Перевірки стану димвентканалів проводять спеціалізовані організації з державним дозволом. Вони ж надають акти обстеження, які потім необхідно надати газорозподільній компанії. Ці послуги оплачують споживачі газу.

«Перевірка димоходів в будинку потрібна не газовій компанії, а споживачу газу. Тому чи буде родина у безпеці при користуванні газом, залежить від самих споживачів. Оскільки при несправному димарі, самостійному втручанні в його конструкцію- небезпечні для людини продукти згоряння залишаються у приміщенні», – зазначив технічний директор ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.

При несправному димоході або вентканалі спеціалізована організація, яка проводила перевірку, надає відповідний акт в газову компанію. В цьому випадку, ПАТ «Рівнегаз» зобов’язаний припинити газопостачання в будинок споживача, аби уникнути отруєння людей чадним газом.

ПАТ «Рівнегаз» радить своїм клієнтам крім обов’язкової перевірки стану димоходів та вентканалів спеціалізованими організаціями також самостійно перевіряти тягу в димарях. За консультаціями клієнти компанії можуть звернутися через особистий кабінет на сайті 104, в контакт центрі ПАТ «Рівнегаз». Центри обслуговування клієнтів за місцем проживання.

Димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно треба перевіряти не рідше ніж раз на рік (перед початком опалювального сезону). Димоходи ж приладів, які працюють цілий рік – двічі на рік (навесні й восени). Перевірити димоходи та отримати акт про їх придатність перед початком опалювального сезону мають всі домоволодіння з опалювальними приладами.


Актуально

Рівненські рятувальники провели рейди на водоймах області

Занепокоєння рятувальників викликає несвідоме ставлення громадян до попереджень про небезпеку, що чатує на кризі. Деякі …

Залишити коментар