Головна » Новини » Цього тижня рівняни переведуть стрілки годинника на годину назад

Цього тижня рівняни переведуть стрілки годинника на годину назад

Вже традиційно наприкінці жовтня Україна та більшість країн світу переходять на зимовий час. Якого саме дня рівнянам слід перевести стрілки у 2018 році та як уникнути стресу від зміни часу – читайте далі.

Отже, переходити на зимовий час прийнято переведенням стрілок годинника на годину назад в останню неділю жовтня. Відтак, цьогоріч рівняни повинні перевести час в ніч з суботи, 27 жовтня, на неділю, 28 жовтня, – о 4:00 год.

До слова, переведення годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку регламентується постановою Кабміну від 13.05.96 №509 про порядок обчислення часу на території України.

“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1:00 назад”, – сказано в документі.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України повідомили, що в разі прийняття Європейським Союзом рішення про скасування переходу на літній час в 2019 році, міністерство звернеться до Кабінету міністрів з пропозицією змінити існуючий порядок обчислення часу на території країни, щоб відмовитися від подібної практики. У Мінекономрозвитку додали, що у них немає економічного обґрунтування щорічного переходу на літній час й інформації про зменшення споживання електроенергії при переході на літній час.

Нагадаємо, що у 2011 році в Україні вже була спроба скасування переведення годинників, але вона виявилася невдалою, і ми продовжуємо переходити на зимовий час через короткотривалість світлої пори доби ще з 1981 року.

Вчені стверджують, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Проте, незважаючи на зайву годину сну, нам все одно важко звикнути до нового режиму. У випадку переходу на зимовий час можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну. Тому на адаптацію потрібно мінімум тиждень.

 


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар