Головна » На експорт » Новини Рівненщини » На Рівненщині 7% працівникам платять менше мінімалки

На Рівненщині 7% працівникам платять менше мінімалки

3 тисячі роботодавців Рівненщини платять зарплату меншу за мінімалку. Таким чином в області й досі 13 768 жителів, а це 7%, недоотримують грошей.

Про це йшлося під час засідання обласної Комісії з питань погашення заборгованості із зарплати під головуванням першого заступника голови Рівненської ОДА Віталія Ундіра.

«Найбільше недобросовісних роботодавців у Рівному, Рівненському, Дубенському, Здолбунівському, Сарненському та Березнівському районах. Середня зарплата, яку сплачують вони працівникам, складає трохи більше 2,5 тисяч. Так не має бути, тому прошу у районах активізувати роботу комісій на предмет дотримання законодавства у частині виплати мінімальної зарплати», – звернувся Віталій Ундір до учасників наради.

Також необхідно, за його словами, ввести посади інспекторів праці у кожній ОТГ. Така посада у штатному розписі виконавчого апарату ОТГ передбачена постановою Кабміну від 26 квітня 2017 року. Фахівець має перевіряти систему оплати праці, додержання її мінімальних гарантій, належне оформлення трудових відносин тощо.

Також члени комісії розглянули динаміку погашення заборгованості по зарплаті. Так, з початку року підприємства Рівненщини повернули своїм працівникам майже 20 мільйонів гривень, втім ще 24 роботодавці продовжують боргувати людям гроші.

Про роботу районних та міських робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення поінформував начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний. З початку року комісії обстежили майже 800 суб’єктів господарювання, за результатами чого роботодавці області оформили офіційні трудові відносини з 1712 працівниками.

Наразі в області триває місячник, спрямований на детінізацію зайнятості та доходів населення. Динаміка позитивна, але частка виявлених нелегальних працівників ще залишається вагомою. Тож комісія прийняла рішення про активізацію спільних дій в інформаційно-роз’яснювальній кампанії та заходів контролю у подоланні незадекларованої праці.


Актуально

На Рівненщині горіла квартира

14 грудня у Здолбунові 2 в одному із будинків горіла квартира. Займання виникло в оселі …

Залишити коментар