Головна » Новини » Здоров'я » Рівненські екологи знайшли у лісі свіжий пень на місці 300-літнього дуба (ФОТО)

Рівненські екологи знайшли у лісі свіжий пень на місці 300-літнього дуба (ФОТО)

Вихованці Екологічного центру рівненського ПДМ разом із своїми наставниками під час експедиції виявили свіжий пень на місці, де колись стояв старий дуб.

Варвара РИСКОВА, педагог Екологічного Центру ПДМ:

Ми вже повідомили про цей випадок в екологічну інспекцію. Адже дубу то років 300 було!

Взагалі такі експедиції екологи проводяться регулярно. Втім ця виявилася першою цієї осені.

Розповідає Варвара РИСКОВА:

Гарного осіннього ранку наша мандрівна компанія вирушила у похід. Від Рівного до Великого Олексина на маршрутці, а від Великого Олексина до Рівного вже пішки. Маршрут знайомий, не один раз пройдений, але кожен раз – нові спостереження і нові враження.

Зробили забір води із колонки у с.Великий Олексин (після багатьох спроб майже усіх хлопців вдалося набрати пляшку!). Вода має запах заліза і іржавий відтінок. Вирішили, що пробувати на смак не будемо.

Також перевірили воду і в Усті. Вона каламутна, прозорість всього 25 сантиметрів. Як у такій воді жити? Світа білого не видно!

Над Олексинським обмілівшим за літо ставком лише ластівки кружляли, на стовпі був помічений хижий птах (поки не визначений, але припущення у дітей були самі сміливі, чуть не орел! а може і правда орел?). У заростях чагарників зустріли сорокопуда сірого (Червона книга України) і місцеву”канарку” – яскраву вівсянку звичайну.

На крейдяних урвищах вздовж Усті надумали вдруге зацвісти льон жовтий, оман мечолистий, дзвоники.

Соленечник льонолистий, який ми вперше в області побачили на цьому пагорбі минулої осені, теж цвіте, але він пізньоцвіт, це його час. Перерили усі відвали крейди у пошуках зубів акул або хоча б відбитків мушлів усяких доісторичних. Нажаль не знайшли. Крейду розібрали на сувеніри.

У лісі на “Павлівщині” тепло і сиро. А жабки все одно холодні як камінці. В руках юних дослідників вони відігріваються і блаженствують поки ми їх уважно розглядаємо.

Шматок тропічного лісу на “Павлівщині” – дивне, потаємне місце, де високі сосни оплетені диким виноградом. У кроні одного дерева велике гніздо, знайшли його ще того року, але ніякіх слідів перебування птахів там не видно. Ліс, який вкриває крейдяні пагорби, досить молодий – 50-60 років. Але залишилися у ньому кремезні дуби, які набагато старші.

Обхват стовбура на висоті 1м 30 см від поверхні землі становить 300-320 см. А це означає, що їм близько 300 років.

Дубів десь двадцять, але кожен раз ми знаходимо нові пеньки і взагалі пеньків вже набагато більше ніж живих велетнів. Заповідне лісове урочище “Урочище Павлівщина” звісно входить до складу об’єктів природно-заповідного фонду Рівненської області, але факти свідчать, що це нікого не зупиняє. Неймовірно! От на яких “гарних” прикладах дорослих ми виховуємо наших дітей! Втомилися звичайно діточки без звички, але раптом з’явилася лісова лавка, на ній можна відпочити).

Можна влаштувати швидкісний спуск по сухій траві на картонках).

Можна вмитися водою із кришталевого джерела.  І втоми як не бувало. Дорога вже недалека))) Через Шпанів, через залізницю і далі по полю, засіяному майбутніми цукерками і ковбасками, прямуємо до міста. О 16 усі вже вдома. В обіймах люблячих батьків – голодні як вовки, втомлені, натреновані, збагачені, відпочивші, провітрені, запилені, з повними кишенями сувенірів.

 


Актуально

До Рівного приїде група «МЕРІ»

16 грудня о 19:00 год у Рівненському Міському Будинку Культури Віктор Винник та гурт «МЕРІ» …

Залишити коментар