Головна » Новини » Здоров'я » Діти без щеплень не можуть відвідувати освітні заклади

Діти без щеплень не можуть відвідувати освітні заклади

У Рівному невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки.

У середу, 12 вересня, Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки  направили відповідний лист  у Рівненську ОДА та головам інших обласних адміністрацій.

Як розповідає завідувач епідвідділу Рівненського лабораторного центру Віктор Мороз, згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

– У таких випадках, якщо є певні протипоказання, колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин. Натомість, якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

У лабораторному центрі наголошують, якщо приміром, у дитсадку є дитина, яка не вакцинована, і немає жодних протипоказань, її можуть заборонити відвідування закладу. 

– У кожному закладі є медсестра, яка має володіти інформацією про тих дітей, які мають щеплення та ті, хто потрапив до закладу і взагалі немає щеплень, –наголошує Віктор Мороз.- Якщо ж такі діти є, керівник закладу має повне право відсторонити їх від відвідування.

Нагадаємо, до  6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Інформація щодо наявності вакцин розміщена на сайті МОЗ.


Актуально

До Рівного приїде група «МЕРІ»

16 грудня о 19:00 год у Рівненському Міському Будинку Культури Віктор Винник та гурт «МЕРІ» …

Залишити коментар