Головна » Новини » Події » “Червоний терор” – більмо на оці прихильників СРСР

“Червоний терор” – більмо на оці прихильників СРСР

П’ятого вересня 1918 року радянський уряд прийняв декрет про “червоний терор”, завданням якого була боротьба із контерреволюцією, спекуляцією та іншими злочинами шляхом ізолювання «класових ворогів» у концентраційних таборах і шляхом фізичного знищення «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів».

Проте політика масових вбивств бере свій початок ще з 1901 року, коли есерівським бойовиком було вбито міністра народної освіти Миколи Боголепова. Усього з 1901 по 1911 р. жертвами революційного терору стали близько 17 тисяч чоловік (з них 9 тисяч припадають на період революції 1905—1907 р.)

Сам же термін ввела есерка Зінаїда Конопляннікова

“Партія вирішила на білий, але кривавий терор уряду, відповісти червоним терором”

Досить ґрунтовно сутність червоного терору визначив чекіст М. І. Лацис:

“Ми не ведемо війни проти окремих осіб. Ми винищуємо буржуазію як клас. Не шукайте на слідстві матеріалів і доказів того, що обвинувачуваний діяв ділом або словом проти радянської влади. Перше питання, яке ми повинні йому поставити, – до якого класу він належить, якого він походження, виховання, освіти або професії. Ці питання й повинні визначити долю обвинувачуваного. У цьому – зміст і сутність червоного терору”

«Червоний терор» забрав величезну кількість життів, які майже неможливо обрахувати. Фахівці оцінюють кількість жертв червоного терору тільки органів ЧК до 50 тисяч.

Одна з найсумніших особливостей «червоного терору» – неймовірні тортури, яких зазнавали жертви насильства. В одній лише Україні Харківське ЧК практикувало скальпування і «знімання рукавичок з кистей рук», у Полтаві і Кременчуці священиків саджали на кіл. У Катеринославі застосовували розп’ятті й побивання каменями. В Одесі офіцерів прив’язували ланцюгами до дощок, вставляли в топки й смажили. Або розривали навпіл колесами лебідок чи опускали по черзі в казан з окропом і в море.

Видання Аргумент підготувало коротке зведення відомостей про злодіяння і беззаконня більшовиків.

29 червня 1919, № 4338, м Катеринодар.

Харків. Під час перебування більшовиків у Харкові […] панував такий терор, що багато хто божеволів від усіх пережитих кошмарів. Особливим звірством відрізнявся комісар Саєнко, на щастя, спійманий добровольцями. Розстрілювали безпощадно, не виключаючи жінок і дітей.

На двох вулицях і в підвалах деяких будинків були вириті коридори, до кінця яких ставили розстрілюваних і, коли вони падали, їх присипали землею. […] На другий день на тому ж місці розстрілювали наступних, потім знову присипали землею і так до верху.

Потім починався наступний ряд цього ж коридору. […] В одному з таких коридорів лежало до 2 000 розстріляних. Деякі жінки розстріляні тільки тому, що не приймали залицянь комісарів. В підвалах знаходили розіп’ятих на підлозі людей і пригвинчених до підлоги гвинтами. У багатьох жінок була знята шкіра на руках і ногах у вигляді рукавичок та панчіх і вся шкіра спереду.

Red terror

[…] Останній період перебування радянської влади в місті ознаменувався надзвичайним спалахом червоного терору.

Харківська Надзвичайка, що налічувала до 1500 агентів, працювала щосили. Щодня арештовували сотні осіб. В підвальному поверсі будинку, в якому містилася Надзвичайка (по Сумській вул.), Було три великих кімнати. Ці кімнати завжди бували переповненими до такої міри, що арештованим доводилося стояти.

В розпорядженні Надзвичайки була спеціальна китайська рота, яка катувала арештованих при допитах і розстрілювала приречених. Щодня розстрілювалося від 40 до 50 осіб, причому останні дні ця цифра сильно зросла.

Red terror

В числі інших, більшовиками розстріляні колишній іркутський губернатор Бантиш з сином, генерали Нечаєв і Кусков і князь Путятін. За приблизним підрахунком більшовиками розстріляно в Харкові понад 1000 чоловік.

В концентраційному таборі на Чайковської вулиці вирито тридцять три трупа розстріляних більшовиками заручників. Більшовики не тільки розстрілювали заручників, але і рубали їх шашками у виритих могил, закопували живими в могили, кидали в каналізаційні колодязі. Підземні каземати заливалися водою, в якій тонули заручники.

Red terror

Кривава історія радянської влади має всебічно висвітлюватися та розслідуватися, щоб у жодного громадянина не було найменшої нотки ностальгії за “безтурботним радянським минулим”.


Актуально

На Рівненщині легалізували майже 2 тисячі працівників

1931 працівника легалізовували за минулий рік роботодавці Рівненщини. Це стало можливим у результаті заходів контролю та …

Залишити коментар