Головна » Новини » Супрун радить батькам школярів, захистити спини дітей!

Супрун радить батькам школярів, захистити спини дітей!

Поради батькам школярів напередодні почтаку нового навчального року дає в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун:

ошколи залишився тиждень. Вже склали щоденник, підручники, зошити, альбоми, ручки, олівці й, звісно, пенал у новий наплічник? Не можете його тепер підняти та переймаєтеся, як його носитиме дитина? Ось декілька порад, які ми підготували разом із лікарем-нейрохірургом Vadim Illyashenko. Вони допоможуть вчасно звернути увагу на проблему та захистити спини дітлахів. Адже під час навчального процесу навантаження має бути на мозок, а не на спину.

➡️ Організуйте розміщення предметів у рюкзаку таким чином, щоб найбільш важкі були внизу, ближче до центру і до спини. Так, наприклад, у відділенні, яке прилягає до спини дитини, мають розміщуватись книги. Це мінімізує ризики травми спини.

➡️ Заохочуйте дитину розповідати про будь-який дискомфорт, біль, оніміння чи інші відчуття у спині, шиї, руках чи ногах, які виникають при носінні рюкзака. Не чекайте, коли дитина сама повідомить, – дуже часто діти сприймають дискомфорт як належне.

➡️ Стежте, щоб дитина завжди використовувала дві лямки рюкзака: рівномірний розподіл ваги вбереже від викривлення хребта. Для профілактики проблем зі спиною щільно затягуйте лямки, щоб рюкзак прилягав до спини по всій довжині.

➡️ Слідкуйте за тим, як ваша дитина одягає і знімає рюкзак. Важливо, щоб школяр робив це без зусиль. За необхідності відрегулюйте довжину лямок.

➡️ Слідкуйте, щоб дитина не нахилялася вперед для компенсації ваги рюкзака. Якщо вам здається, що рюкзак заважкий для дитини, заберіть кілька підручників з рюкзака і нехай дитина несе їх у руках (це полегшить навантаження на спину). Якщо вага рюкзака є надмірною і проблема залишається, придбайте другий комплект книжок: один – для дому, інший – для школи.

➡️ Не ігноруйте будь-які больові відчуття у спині дітей і підлітків.

➡️ Заохочуйте дитину не носити рюкзак без необхідності та знімати його при кожній можливості.

➡️ Заохочуйте школяра носити у рюкзаку тільки необхідні речі.

➡️ Якщо дитині треба щось підняти з підлоги, не знімаючи рюкзак, безпечна поза – це присідання, а не нахили.

Якщо ви ще не знайшли найкращий в світі наплічник, щоби дитина із задоволенням туди все склала і вирушила за знаннями, обов’язково дізнайтеся про лайфхаки з вибору рюкзака школярику на сайті Міністерство охорони здоров’я Україниhttps://goo.gl/oyNoMD

Якщо ви прийшли #дошколи, а від вас вимагають «Медичну карту дитини» (форма № 026/о) – документ на купу сторінок, що заповнювався від руки медиками та зберігався у школі, скажіть, що його скасували.

Цей документ ще від березня 2018 року більше не потрібен для прийняття дитини до школи (https://goo.gl/W8Tx9F), проте досі у деяких навчальних закладах його продовжують вимагати за звичкою. Тож нагадую освітянам, батькам та медикам – «Медична карта дитини» більше не потрібна!

Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого сімейного лікаря або педіатра, та отримати стандартні довідки:

1️⃣️ Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»

Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини.

У довідці для школи лікар зазначає:

 прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
 місце проживання дитини, телефон батьків;
 найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
 дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
 висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
 групу для занять фізичною культурою;
 рекомендації.

За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

2️⃣️ Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень»

Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб.

Докладніше про ці документи дізнайтеся на сайті Міністерство охорони здоров’я України https://goo.gl/ULmfw6

Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування. Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров’я України.


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар