Головна » Новини » Економіка » У Рівному знову навала амброзії! Екологи занепокоєні (ФОТО)

У Рівному знову навала амброзії! Екологи занепокоєні (ФОТО)

Рівненські екологи – представники Екологічного центру ПДМ занепокоєні великою кількістю амброзії в місті.  Кажуть, за два тижні очікується її цвітіння – а це дуже небезпечно.

Варвара Рискова, керівник гуртка Екологічного центру ПДМ:

На полі поблизу льонокомбінату скоро заквітує амброзія!!! Цьогоріч ця карантинна рослина захопила вже дуже велику площу. Поруч нове котеджне містечко будується одразу із відповідним небезпечним “озелененням”.

Рискова каже, що спостерігає за амброзією вже не перший рік. Більше того, неодноразово зверталася до фітосанітарної інспекції Рівненської області з приводу  знищення рослин. Цього року вирішила зверненнями не обмежуватися і разом із колегою Тетяною Легкою зробили мапу зараження амброзією і надіслали її до інспекції ще 13 серпня.

Карту поширення амброзії полинолистої відправили до державної фітосанітарної інспекції Рівненської області (як і торік доречі!).

Екологи кажуть,  минулого року амбірозію зафіксували і в парку поблизу рівненського ПДМ.  Звернулися в інспекцію, яка відреагувала протягом тижня. Втім винищували бур’ян жінки самотужки, бо їх попередили, що після офіційного звернення до інспекції для знищення рослини на парк накладуть карантин.

Цього року ситуація складна на підступах до міста. До початку цвітіння амброзії залишилося близько двох тижнів.  Тому край необхдіно  провести низку фітосанітарних заходів по боротьбі з небезпечною рослиною. Та обстежити землі сільськогосподарського призначення, лісового фонду, узбіччя доріг, звалища, території населених пунктів.

Довідка:

Амброзія – це один з найбільш небезпечних бур’янів, який згубно впливає на організм людини.

Ця рослина однорічна. ЇЇ зовнішній вигляд нагадує коноплю, а в деяких випадках гіркий полин. Насіння амброзії швидко розноситься вітром на відстань до 5 км.

Особливо небезпечний бур’ян для людей, які страждають на амброзійний поліноз.

Пилок амброзії, потрапивши в дихальні органи людини, викликає сльозоточивість, також погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головний біль, слабкість. У найбільш чутливих людей амброзія може спровокувати навіть напади астми.

Щоб уберегти себе від шкідливого впливу, бажано до початку цвітіння вирвати з коренем всі поодинокі рослини на своїй ділянці. Якщо бур’янів занадто багато, їх доведеться скошувати кілька разів. У польових умовах, як правило, застосовуються хімічні методи боротьби з амброзією. Але обробку гербіцидами можна проводити на відстані не менше 1,5 км від населених пунктів.

 


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар