Головна » Новини » Індекс прав людини в Рівному складає 61%!

Індекс прав людини в Рівному складає 61%!

У Рівному відбулася презентація Місцевого індексу прав людини – комплексного дослідження стану дотримання місцевою владою прав людини.

В інформаційному просторі INFOHUB представники Української Гельсінської Спілки з прав людини – УГСПЛ презентували результати моніторингу “Місцевий_індекс_прав_людини”.

В заході взяли участь члени моніторингової групи, начальник контрольного відділу Рівненської міської ради, представники поліції та громадських організацій Рівного.

Моніторингова група працювала за 9-ма напрямами, серед яких: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта і культурний розвиток, соціальний захист вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію та добре врядування.

За попередніми результатами моніторингу місто Рівне отримало 61%.
Зі звітом можна буде ознайомитися на сторінці сайту “Місцевого індексу прав людини” http://hro.org.ua/index.php?r=8.1.

Серед позитивних практик Рівненської громади монітори відзначають: ефективні платформи та механізми залучення громадськості до планування місцевої політики, наприклад “Громадський бюджет”, “Рада реформ Рівного”; зручна та розвинена система надання адміністративних послуг населенню у Рівненському регіональному центрі надання адміністративних послуг; активна інклюзія людей з інвалідністю у сфері працевлаштування та соціальної інтеграції; ефективне застосування механізму громадських робіт; запровадження системи громадської охорони правопорядку мешканців Рівного у співпраці з поліцією.

Олена Романова, юристка громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівному, учасниця моніторингової групи ділиться своїми враженнями: “Позитивним моментом є долучення Рівного до світових та всеукраїнських практик: запровадження системи відеоспостереження на вулицях міста та інші безпекові заходи, підтримка культурних громадських ініціатив, зусилля спрямовані на розвиток туристичної привабливості міста. Серед питань, які потребують доопрацювання: повноцінне впровадження інклюзивної освіти та вимог універсального дизайну, систем протипожежної безпеки в рівненських школах, розширення мережі дошкільних навчальних закладів, доступності сайтів та інформації для людей з інвалідністю, реалістичні програми розвитку. Загалом, під час моніторингу за деякими індикаторами не вистачало лише кількох показників до зарахування балу, це свідчить про те, що робота за ними ведеться – міській владі варто докласти декілька точкових зусиль і ситуація одразу зміниться на краще.”

Також експерти надають рекомендації для посилення спроможності діяльності місцевої влади:
1. Розробляти місцеві програми як “живий” прикладний інструмент
2. Впровадити критерії якості надання соціальних послуг на зразок адміністративних.
3. Покращити організацію наповненості, доступності та пожежної безпеки у школах та дитсадках.
4. Посилити діалог з громадськістю щодо впровадження інноваційних практик.

Андрій Галай, професор, координатор проекту Місцевий індекс прав людини Української Гельсінської спілки з прав людини зазначає: “У Рівному відмічаємо кілька гарних практик (наприклад, інтеграція людей з інвалідністю, деякі форми громадської участі). Особисте враження – прогресивна громада має що запропонувати владі, а дехто у владі діє ще по-радянськи – слухає лише своїх керівників”.

Начальник контрольного відділу Рівненської міської ради Микола Полюхович – подякував моніторам за проведене дослідження та висловив готовність місцевої влади до співпраці в подальшому.

Представники поліції, інспектори зі зв’язків із громадськістю УПП у Рівненській області:  Ятчук Тетяна та Бояківська Іванна – зазначили, що до поліції часто звертаються мешканці міста щодо різноманітних питань, які входять до компетенції місцевої влади та зазначили про необхідність налагоджувати активнішу трьохсторонню співпрацю між поліцією, міською радою та громадськістю.

Дослідження здійснювалось УГСПЛ та консультантами Юридичної клініки Pro bono Національного університету “Острозька академія” у травні-серпні 2018 року в рамках грантової програми “Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування задля кращого дотримання прав людини”, який здійснюється за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя”.

Захід організовано Українською Гельсінською спілкою в рамках грантової програми «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування задля кращого дотримання прав людини», який здійснюється за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя» Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати на Інтернет-сторінці www.newjustice.org.ua та за телефоном +38 (044) 581-3303.

Українська Гельсінська спілка сприяє розвитку гуманного суспільства, що базується на повазі до людського життя, гідності та гармонійних стосунків між людиною, державою і природою через створення платформи для співпраці між членами Спілки та іншими учасниками правозахисного руху.

 


Актуально

На Рівненщині визначили переможців обласного спортивного конкурсу

Впродовж жовтня та грудня 2018 року КЗ «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» …

Залишити коментар