Головна » Новини » Економіка » У Рівному вчили застосовувати законодавство у сфері державних закупівель

У Рівному вчили застосовувати законодавство у сфері державних закупівель

21 серпня у Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся  практикум із застосування законодавства на тему: « Застосування законодавства у сфері державних закупівель. Система ProZorro.» Захід організовано в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування,  ОТГ. Учасників практикуму привітала  виконавчий директор Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук, і наголосила – що нині тема державних закупівель потребує особливої уваги, та роз’яснень.

Під час роботи модератор Мирослава Примак ознайомила  присутніх  із роботою та використанням електронної торгової системи «ProZorro» в рамках чинного законодавства, розповіла про учасників та адміністраторів системи  «ProZorro». Нагадала як потрібно робити оголошення тендерів, про зміст тендерної документації, а також як прописувати кваліфікаційні вимоги до учасників торгів. Наголосила, що потрібно застосовувати методичні підходи до вибору критеріїв та оцінки тендерних пропозицій. Розглянули питання – ціни тендерних пропозицій, забезпечення тендерної пропозиції, та каталог специфікації на infobox.prozorro.org.

Особливу увагу звернули на публічні закупівлі. Як відбувається  організація закупівельної діяльності на електронному майданчику: формування електронного плану закупівель, подання оголошення про закупівлю, підготовка відповіді у період уточнень, аукціон, кваліфікація. Використання даних відкритих баз та реєстрів при проведенні процедур закупівель. А також за яких умов відбувається відміна торгів.

Учасникам практикуму презентували – відкриті торги як основний спосіб здійснення публічних закупівель. Особливості відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Розставили акценти на поняттях допорогові закупівлі, та централізовані закупівлі.

Учасники практикуму навели свої приклади проблемних і спірних питань, які трапляються у роботі. Модератор роз’яснила, як правильно слід поступати, але остаточне рішення завжди приймає тендерний комітет.

Насамкінець відбулася жвава дискусія з піднятих питань. Учасники практикуму отримали кваліфіковані відповіді експертів на свої питання та обмінялися досвідом з колегами.

 

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар