Головна » Новини » Відтепер перевізники опиняться під пильним контролем патрульної поліції

Відтепер перевізники опиняться під пильним контролем патрульної поліції

У Рівненській ОДА створять робочу групу, яка напрацює пропозиції для поліпшення стану безпечного перевезення пасажирів та подасть їх на розгляд Уряду.

«Відсутність контролю та нагляду призвело до того, що водії маршруток відчувають безкарність. Вони не дотримуються правил дорожнього руху, швидкісних режимів та експлуатують переобладнані автобуси, порушують режим праці й відпочинку. Таким чином ставлять під загрозу своє життя і пасажирів», –наголосив Олексій Муляренко.

Загалом з початку року в області сталося майже 60 ДТП, в яких травмувалися 24 людини, а 7 – загинуло. Масштабна аварія у Житомирській області наприкінці минулого тижня стала причиною щільного патрулювання на дорогах під час операції «Перевізник».

За словами начальника управління Укртрансбезпеки в області Миколи Коваленка, за півроку провели 72 рейди, обстежили понад 8300 автобусів, в тому числі й 40, що працюють нелегально.

У результаті виявили більше 2700 порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт, склали майже 1500 актів про порушення норм законодавства в галузі автотранспорту, 38 протоколів, з яких 12 – за ст.164 КУпАП та 26 за ст.133-1 КУпАП.

Рейди на дорогах триватимуть й далі.

Втім, фахівці Укрансбезпеки кажуть, що запроваджений з 2014 року мораторій перешкоджає в повній мірі проводити планові заходи із здійснення державного нагляду та контролю за діяльністю перевізників. Законодавство дозволяє проводити лише рейдові перевірки, тобто лише на дорозі.

В свою чергу, патрульні поліцейські зазначають, що нині не мають права вимагати шляхові листи у водіїв маршруток. Таким чином вони не знають, чи проходив водій медичний огляд перед виїздом на маршрут, а транспортний засіб –технічний контроль.

Тож, аби змінити цю ситуацію, ОДА й звертатиметься до Уряду.

Підсумовуючи питання перевезень, Олексій Муляренко наголосив, що важливо встановити жорсткий контроль не лише стану самого транспорту, а й режиму роботи водіїв маршруток, використання переобладнаних та дообладнаних автобусів.

Повідомляє прес-служба РОДА.


Актуально

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили сьогодні на Рівненщині

З 99 дітей міста, котрі отримують інклюзивну освіту, у цьому центрі навчається третина. Це учні …

Залишити коментар