Головна » Новини » Як реалізовується реформування первинної медичної допомоги

Як реалізовується реформування первинної медичної допомоги

У Рівному представники Рівненських та Тернопільських ОТГ обговорювали організацію надання послуг первинної медичної допомоги, ділилися досвідом та шукали шляхи вирішення існуючих проблем на першому етапі медичної реформи.

Учасники обговорили стан реалізації медичної реформи у Рівненській області, реформування системи охорони здоров’я в Тернопільській області, організацію роботи центру первинної медико-санітарної допомоги в умовах медичної реформи та ще ряд важливих проблем пов’язаних із медичною реформою.

 «З першого липня 2018 року розпочалася масштабна реформа в галузі  медицини, – розповідає заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. – Вона розрахована на три роки. Зараз розпочали перший етап – це реформа первинної медичної допомоги. З 1 липня вже чотири наших заклади, а саме: Здолбунівський центр первинно медичної допомоги, Гощанський, Зарічненський і Рівненського району заключили договори з Національною службою здоров’я України. Це призвело до зміни механізму фінансування медицини у цих районах»

Реформа потребує коректив і підказок із самого низу, впевнений директор Рівненського розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. Каже, що від того чи дослухаються у Києві порад громади залежить  якість впроваджених змін.

 «Ми сьогодні говоримо про реформу медицини і на старті вже бачимо, що виникає багато питань та проблем, – зазначає  директор Рівненського розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий. – Я вважаю, що об’єднані громади, які розпочали реформу на місцях можуть підказати та, іноді, краще знають, що робити і як робити.»

Попри перші значні успіхи у збільшенні фінансування для медичних закладів, покращення обслуговування для пацієнтів, є ряд проблем, які потребують швидкого вирішення.

 «Є проблеми з автономізацією медичних закладів, – переймається Руслан Сивий, –  є проблеми з заключенням декларацій, зокрема, ми говоримо про обмеження в сільській місцевості до 2 тисяч пацієнтів, хоча є потреба у збільшенні цієї цифри. Ми проситимемо, щоб підняли цю планку до 2600-2800.»

Розповісти про проблеми з якими жителі та лікарі зіштовхнулися у Тернопільській області з колегами приїхала Наталія Ружницька. Вона переконана, що реформа, перше за все, робить медицину доступнішою та якіснішою для пацієнтів.

«Основний принцип реформи – пацієнт і його проблеми є первинними, – зазначає заступник головного лікаря КНП «Центр медико-санітарної допомоги Чортківської районної ради» Наталія Ружницька. –  Реформа спрямована не на лікарів, а на покращення якості обслуговування пацієнтів, ну, і, звичайно, для збільшення зарплати та мотивації у лікарів. Якщо людина не заключила декларацію, то вона так само приходить в заклад, так само її обслуговують – ніхто їй не відмовить.»

 

Детальніше у нашому відеосюжеті:


Актуально

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили сьогодні на Рівненщині

З 99 дітей міста, котрі отримують інклюзивну освіту, у цьому центрі навчається третина. Це учні …

Залишити коментар