Головна » Новини » Культура » 242 дні Пекла показав у Рівному молодий художник (ФОТО)

242 дні Пекла показав у Рівному молодий художник (ФОТО)

Відкриття виставки картин 21-річного художника Олега Дробоцького відбулося у Рівненському краєзнавчому музеї. Серед чорно-білих полотен про мужність, війну і братерство, пісень під гітару та відеоматеріалів із лінії фронту, відвідувачі на власні очі побачили захист Донецького аеропорту 26 травня 2014 — 21 січня 2015.

242 – цифра, яка стала історією. Стільки днів українські “кіборги” захищали Донецький аеропорт. Відкритий у травні 2012 року, новий термінал став кладовищем для героїв після “Русской весны” та самопроголошеної ДНР. У вересні 2015 року про штурм аеропорту вийшла книга військового кореспондента Сергія Лойка під однойменною назвою. Гасло книги: «Це розповідь про війну, якої не мало бути. Та про героїв, які хотіли жити, але помирали».

Бої під Донецьким аеропортом ожили знову на полотнах молодого художника з Тернопільщини, студента Львівської національної академії мистецтв Олега Дробоцького. До Рівного Олег привіз близько 30 картин олійними фарбами. Всі роботи виконані у чорно-білих тонах і кожна є окремою історією про події в донецькому аеропорті в січні 2015 року. Роботи автора подорожують по всій Україні, а благодійні внески відвідувачів надходять до Українського добровольчого корпусу.

Окрім картин, на виставці показали фільм про донецьких кіборгів, а Христина Панасюк, що об’їздила АТО разом із бійцями, виконала декілька пісень про війну та героїв. Захід також відвідали учасники боїв за Донецький аеропорт – рівняни Федір Місюра, Андрій Лісінчук, Валерій Курко та Роман Коваль, а також представники волонтерських організацій та художники Рівного.

Про війну, державу та картини розповідає командир батальйону патрульної поліції у Рівному,  власник ордену мужності 3-го ступеня та один із захисників аеропорту Андрій Лісінчук:

“Хотілося щоб таких картин було більше за якістю, але менше за причиною їх створення. Ми повинні сприяти тому, щоб усі небайдужі побачило цю виставку Це те, що потрібно нашій державі, яка тільки вчиться думати. Яка за 25 років ще не зробила жодного свідомого вибору і лише може віддавати накази незворотної дії”.

Свої роботи художник створив за мотивами фотографій Сергія Лойка та розповідей бійців. Він запевняє, що мета виставки – нагадати людям, що війна і досі триває і що ми не повинні залишатися байдужими.

Виставка Олега Дробоцького триватиме до 12 серпня 2018 року у Рівненському краєзнавчому музеї і запрошує всіх небайдужих до історії та долі бійців.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

Письменник-здолбунівчанин написав книгу «Дорослі зненацька»

Один з найвідоміших українських письменників чекає виходу нової книги – через місяць у видавництві Старого …

Залишити коментар