Головна » Новини » Економіка » За невиплату аліментів боржникам погрожують арештом

За невиплату аліментів боржникам погрожують арештом

Щоб допомогти розібратись у новому законодавчому пакеті, до Рівненського медіацентру завітав народний депутат, радник міністра юстицій України Андрій Помазанов. За умовами нових пунктів закону, стане важче ухилятись від сплати аліментів, та безпідставно виплачувати низькі суми.

В Україні багато батьків за різними обставинами не можуть жити разом. Від цього зазвичай страждають не лише самі батьки, а й діти. Через невиплату аліментів: ігнорування, нехтування, чи неспроможність значна кількість неповнолітніх залишається без фінансової допомоги. Новий законодавчий пакет дозволить спростити виплату і створить покарання для боржників. Відтак особа, яка матиме заборгованість перед дитиною, не може бути влаштована на державну роботу, тимчасово позбавляється права керувати транспортними засобами, полювати, мати зброю та давати дозвіл на виїзд дитини за кордон. В разі своєчасної виплати аліментів такий дозвіл потрібен.

Якщо платник ухиляється від сплати, на нього накладаються соціальні роботи. Це суспільно-корисна праця у вільний від власної роботи час не більше восьми годин на день. Коли ж і ці норми не виконуються на платника накладається арешт до 10 діб.

Змінився і розмір аліментів. Дитина повинна отримати не менш як 50% прожиткового мінімуму відповідно до свого віку. (Раніше було 30%) Тепер враховують не лише місце роботи платника, а і рухоме та нерухоме майно.

Нові норми повинні вступити в дію після підпису Президента України на початку осені. А поки з рештою нововведень можна ознайомитись в інтернеті.

Вадим ДЗЮНЬКО


Актуально

До Рівного приїде група «МЕРІ»

16 грудня о 19:00 год у Рівненському Міському Будинку Культури Віктор Винник та гурт «МЕРІ» …

Залишити коментар