Головна » Новини » Чому рівненські судді знову не вдоволені!?

Чому рівненські судді знову не вдоволені!?

Про вплив нової судової реформи, зміни в законодавчих процесах та новації рівнянам розповіли в рамках проекту “Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи”. Зустріч відбулася за участі керівника правових програм РОГО “Комітет виборців України” Миколи Глотова, судді-спікера Рівненського апеляційного господарського суду Інни Розізнаної, судді рівненського окружного адміністративного суду Дмитра Зозулі та заступника керівника апарату Апеляційного суду Рівненської області Ірини Бойчук.

Як зазначив Микола Глотов, зміни в судовому процесі впроваджуються занадто швидко і судді не встигають переорієнтовуватися на зазначені реформою нововведення. Спікери також скаржаться, що хоч держава і оприлюднила три нових кодекси, помилки допущені у старих, так ніхто й не виправив. Важливі зміни депутати внесли до процесуального законодавства, але не звернули уваги на вагомі недоліки реформи.

 

Що ж до новацій, то більшість суддів погоджуються, що вони позитивно вплинули на хід засідань. Серед вагомих змін суддя-спікер Рівненського апеляційного господарського суду Інна Розізнана назвала такі:

  • Зміни вимог до позивних заяв: тепер позивач повинен обов’язково вказати ідентифікаційний номер, номер та серію паспорта особи, на яку подає до суду. Якщо ж такі дані позивачу не доступні, цілком можливо, що заяву можуть відхилити.
  • Зміни до порядку подачі доказів.
  • Зросла вартість судового збору
  • Тепер у суді не можна вільно висловлюватися під час засідань. Якщо особа хоче висловити свою позицію, вона повинна надати процесуальні форми документів (позивні), а опонент, за додаткові кошти, повинен надіслати відозву.

 

Оскільки мета реформи – забезпечити прозорість та відкритість правосуддя та підвищити якість роботи, судді активно впроваджують в дію інтернет-систему “Електронний суд”. Тепер із ходом справи можна ознайомитися онлайн, а участь у засіданні можна взяти через відео-конференцію з будь-якого зручного місця. Проте, як стверджують судді, такі нововведення поки що на початковій стадії, адже держава не може технічно забезпечити усі міста та райони. Вагомим недоліком реформи є розміщення викликів осіб до суду на інтернет-сайті. Це вимагає персональних адвокатів, які постійно перевірятимуть список оголошень. В іншому випадку, не відомо чи особа отримає інформацію про виклик і чи зможе його оскаржити.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

На Поліссі будують багатофункціональний спорткомплекс

У селі Бродниця Зарічненського району «з нуля» будують сучасний спортивно-культурний комплекс. На сьогодні він готовий …

Залишити коментар