Головна » Новини » Економіка » У Рівному власника таксопарку інспектори праці оштрафують за недопуск на підприємство

У Рівному власника таксопарку інспектори праці оштрафують за недопуск на підприємство

За недопуск інспекторів праці роботодавцю з Рівного загрожує штраф у понад 370 тис. грн

З інформацією про нелегальну працю та порушення трудових прав найманих працівників на підприємстві, що надає послуги таксі,  звернулися громадяни до Управління Держпраці у Рівненській області.  Це звернення  стало підставою для здійснення інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який використовує найману працю

Але, коли інспектори праці прийшли перевірити правдивість викладених у зверненні фактів, то їх діяльності було створено перешкоду. Фахівців Управління не допустили до виробничих, службових, адміністративних приміщень суб’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця.

У результаті цих дій інспектори склали акт про неможливість проведення інспекційного відвідування. Таке недопущення до інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин є підставою для винесення постанови про накладення штрафу.  Роботодавцю доведеться сплати штраф, передбачений аб. 7 ч. 2 статті 265 Кодексу законів про працю України:  у розмірі 100  мінімальних заробітних плат  (3723 грн х100= 372 300 грн)

 

Шановні роботодавці!

Управління Держпраці нагадує, що порушення трудового законодавства може відгукнутися «серйозними» розмірами фінансових санкцій і адмінштрафами.

За порушення трудового законодавства роботодавцю загрожують фінансові санкції (ст. 265 КЗпП), а його посадовим особам — адмінштрафи (ст. 41 КпАП). Крім того, за порушення законодавства про працю загрожує кримінальна відповідальність (ст. 170, ст. 172 — 175 ККУ).

Фінансові санкції. Відзначимо, що ст. 265 КЗпП передбачено відповідальність у вигляді штрафів за порушення законодавства про працю для юридичних і фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю (тобто роботодавців). Такі штрафи є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених гл. 27 ГКУ.

Розмір штрафів, передбачених ст. 265 КЗпП, прив’язаний до розміру МЗП, встановленої законом на момент виявлення порушення. Нагадаємо, що з 01.01.2018 р. розмір МЗП становить 3723 грн. (ст. 8 Закону про Держбюджет-2018).


Актуально

До Рівного приїде група «МЕРІ»

16 грудня о 19:00 год у Рівненському Міському Будинку Культури Віктор Винник та гурт «МЕРІ» …

Залишити коментар