Головна » Новини » Економіка » Ліквідація монет: як українцям вигідно позбутися дріб’язку

Ліквідація монет: як українцям вигідно позбутися дріб’язку

Ліквідація монет: як українцям вигідно позбутися дріб’язку

З першого липня українці почали позбавлятися від дрібних монет, так як тепер суми при готівковому розрахунку округлюють і ті просто стали не потрібні

Але дрібницею все ще можна розраховуватися в магазинах, аптеках, кіосках і транспорті. А якщо її відмовляються приймати, сміливо можна просити книгу скарг.

Також дрібні монети ще приймають в продуктових і кавових автоматах, а також деяких терміналах по оплаті послуг. А спритні українці навіть додумалися продавати дрібницю в весільні агентства для обсипання молодят.

Гривна,

Якщо ж у банку відмовлялися обмінювати монети, спритні українці поповнювали ними рахунок. Але, виявляється, банки зобов’язані приймати у громадян монети дрібного номіналу без обмежень і обмінювати на дріб’язок і банкноти іншого номіналу. «Якщо касир магазину або банку відмовляється приймати у вас на сплату монети – вирішите питання з завмагазину або заввідділення. Якщо не вийде – пишіть скаргу в НБУ», – радять в Нацбанку.

Ще дрібницю можна обміняти в регіональних управліннях Нацбанку і комерційних банках. Якщо ж на ринку продавці відмовляються приймати монети сумою більше гривні, варто подати скаргу.

Зберігати такі монети не варто, як стверджують нумізмати, в майбутньому вони не будуть представляти цінності.

деньги

Нагадаємо, правила округлення суми в чеках були введені Національним банком України з 1 липня і передбачають припинення обігу монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копій

Суми в чеках тепер будуть округляти за такими формулами: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Якщо ж сума закінчується від 5 до 9, вона буде округлятися в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Наприклад, якщо сума в чеку складає 28,43 грн, то доведеться заплатити всього 28,40 грн. Якщо ж сума складе 28,45, то доведеться заплатити 28,50 грн.

Нові правила оплати стосуватимуться тільки готівкового розрахунку.

Джерело: PolitekA


Актуально

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили сьогодні на Рівненщині

З 99 дітей міста, котрі отримують інклюзивну освіту, у цьому центрі навчається третина. Це учні …

Залишити коментар