Головна » Новини » Культура » У Рівному запалили свічу пам’яті Уласу Самчуку (ФОТО)

У Рівному запалили свічу пам’яті Уласу Самчуку (ФОТО)

Рівняни вшанували 31-у річницю від дня смерті видатного українського письменника Уласа  Самчука. На «Свічу пам’яті» у Рівненському літературному музеї Уласа Самчука зібралися представники місцевої влади, благодійники, науковці, артисти та всі небайдужі до творчої спадщини письменника.

Улас Олексійович Самчук  — український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР у вигнанні. Двадцять книжкових видань, висунення у 1980 році на здобуття Нобелівської премії та активна громадська позиція ставлять Уласа Самчука в ряд найвизначніших українських прозаїків. Вперше свічку пам’яті у Рівному – на маленькій Батьківщині поета – запалили у 2007 році, і з того часу, вона й досі горить над портретом письменника, вшановуючи життя, працю та самозречення заради ідеалів власної країни цього визначного чоловіка.

За програмою заходу відбулася також презентація книги українського письменника, лауреата Шевченківської премії, перекладача, літературознавця та  радіожурналіста Ігора Качуровського. Збірка стала 33-ою у фонді «Бібліотечки Літературного музею Уласа Самчука у Рівному», яку заснували ще у 2008 році. Книгу І. Качуровського «Курс Зюйд-Вест» упорядкувала рівненська поетеса Вікторія Климентовська. Своїй передмові вона дала назву «94 роки самотності» (алюзія на Г.Г. Маркеса) і почала її з епіграфа «Продуктивна самотність породжує твори, продуктивна самотність народжує лідера». Бо, за словами дослідниці життя та творчості І.Качуровсього, Олени Олір, письменник був «індивідуалістом та самітником, який навіть далеко від Батьківщини творив та жив заради неї».

Вшанувати пам’ять Уласа Самчука та придбати збірку творів українських письменників та поетів, відвідувачі можуть у Рівненському Літературознавчому музеї Уласа Самчука.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

До Рівного приїде група «МЕРІ»

16 грудня о 19:00 год у Рівненському Міському Будинку Культури Віктор Винник та гурт «МЕРІ» …

Залишити коментар