Головна » Новини » Рівненським суддям бракує коштів та житла!

Рівненським суддям бракує коштів та житла!

Як рівненська Феміда боротиметься за зарплату суддів?

                Про нову судову реформу, проблеми житла та оплати праці суддів розповіли у Рівному 10 липня на прес-сніданку в рамках проекту підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи. Спікерами засідання стали заступник голови Апеляційного суду Рівненської області Степан Шимков, заступник керівника апарату Апеляційного суду Ірина Бойчук та керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

За словами спікерів, зарплата суддів є гарантом незалежності всієї судової системи, тому вона має  «відповідати фізичному та емоційному навантаженню, покладеному на представників судової гілки влади в Україні», – стверджує Микола Глотов. За словами пана Миколи, заробітна плата суддів складається із посадового окладу, розміром у 16000 грн (без вирахування податків) та доплат, які нараховуються за перебування на адміністративній посаді в суді, науковий ступінь чи доступ до державної таємниці. Кошти додаються також за робочий стаж. Наприклад, 10-15 років стажу – це підвищення заробітної плати на 10-15% (близько 20800 грн.), що за словами суддів не є достатнім коштом. За законом “Про судоустрій і статус суддів” на підвищення зарплати можуть розраховувати лише ті судді, які пройшли кваліфікаційне оцінювання. Для них надається 20 прожиткових мінімумів, нарахування за якими становить близько 35240 грн. Для суддів місцевого та апеляційного судів це тільки перший етап підвищення заробітної плати. Оклад підвищуватимуть ще тричі, і 2020 року для судді місцевого суду він становитиме 30 прожиткових мінімумів. Заступник голови Апеляційного суду Рівненської області Степан Шимков стверджує, що судді є «заручниками бюджетного фінансування, а судова гілка влади в Україні повністю потрапляє під вплив виконавчої та законодавчої».

На конференції також розглянули питання житла для суддів. На разі у Рівному 20 суддів стоять у черзі на службове житло. Микола Глотов розповідає, що питання житлового забезпечення вирішується органами місцевого самоврядування. Недоліком такого підходу є непрозорість рішень та можливості зловживання органами свого становища. Судді скаржаться, що змушені самостійно звертатися до суду, для вирішення питань житла, адже держава не здатна забезпечити місцем проживання усіх.

Керівники зазначають, що мета судової реформи – це, в першу чергу, забезпечення незалежності судової гілки влади та суддів, а аспекти, які заважають її виконанню повинні бути нівілейовані.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

Рівненські лікарі зможуть укласти більше декларацій з пацієнтами

Базовий тариф Національної служби здоров’я України на оплату послуг первинної медичної допомоги на 2019 рік …

Залишити коментар