Головна » Новини » Здоров'я » У Рівному презентували “Нотатник мобілізованого” (ФОТО)

У Рівному презентували “Нотатник мобілізованого” (ФОТО)

У Рівненській книгарні «Є» свою книгу, «Нотатник мобілізованого», презентував Назар Розлуцький – колишній боєць АТО, що служив у 55 артилерійській бригаді на важких установках «Гіацинт».

Про задум, військову службу, радості та страхи він розповів команді телеканалу «Ритм». Кажуть, що коли говорять гармати, то муза втрачає свій голос, проте не у випадку Назара Розлуцького – історика за фахом, але поета і письменника за покликанням. Він уродженець Івано-Франківська, історик, працює науковим співробітником в Музеї української діаспори (м.Київ) і називає себе цілком «цивільним громадянином».Проте війна спонукає людину, наділену вмінням аналізувати і відображати події, вдаватися до рішучих дій. Таким вагомим рішенням для Назара стали “Нотатник мобілізованого” – його перша книга – про війну та про людей. Впродовж 2015-2016 років письменник воював у 55-й окремій артилерійській бригаді, на фронті його ще називали “професором”, адже був істориком та ще й робив замітки про все, що відбувається: “котів-собак, побут, настрої, що їли, про що говорили”.

За словами Назара, щоденник він закинув через 4 місяці, проте спогади і звичка “рефлектувати” усі події залишилася і, як наслідок, за два місяці після мобілізації фронтові нотатки стали укомплектованою книгою, що здобула читацьке визначення по всій Україні. Праця Назара Розлуцького – це не просто констатація фактів та бойові звіти – це відверта, правдива, часто гумористична сповідь людини, яка раптом опинилася в місці, де, здавалося б, немає часу для жартів. Проте книга переповнена різноманітними історіями з побуту військовослужбовців, містить багато ілюстрацій, скрін-шотів постів та повідомлень бійців у соціальних мережах, а також розповідей про рутину, кохання, радості та страхи. “Я не стратег, – зізнається письменник, – не даю оцінку владі, ні до чого не закликаю. Пишу про себе і про своїх друзів. А читачі вже самі роблять висновок, що ж таке війна”.

Автор також зазначає, що книга вирізняється серед інших своїм настроєм: це не просто хронологія подій, це відображення емоцій, відчуттів, змін у поглядах через які проходили бійці і сам Назар. “Нотатник мобілізованого” – написані не для слави чи піару. Із загальної суми книги (100 грн.) більша частина прибутку йде у волонтерський фонд “Сестри перемоги”, який наразі займається розробкою безпілотників для української армії. Так вирішив сам автор і видавництво “Темпора”, яке допомогло з виходом книги. Цікаво, що кожен розділ “Нотатника” розпочинається епіграфом українського поета Сергія Жадана, адже, на думку Назара, цей поет як ніхто інший вміє відобразити ціле життя у декількох рядках. “Формуються світло й темрява, складаючись разом. Літнє сонце перетікає в зими…” – так починається епіграф до вступного розділу книги. Бо й справді, “Нотатник мобілізованого” – це страшні реалії війни біля яких стоїть людина, що не втратила сонячне та життєрадісне ставлення до життя; це будні звичайних людей, обєднаних спільною метою; це відверті розповіді про товаришів, командирів, “братів наших менших” та смішні жарти у кожному розділі.

Тепер книгу Назара Розлуцького можна купити і в книгарнях Рівного (до речі це місто для письменника особливе, адже тут він зустрів свою майбутню дружину!). Читачі не лише зможуть дізнатися про будні бійців та про те, яке ж відношення має білка з “Льодовикового періоду” до військової служби, а й зробити вагомий внесок для захисту і розвитку українських Збройних Сил.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

Рівненські рятувальники провели рейди на водоймах області

Занепокоєння рятувальників викликає несвідоме ставлення громадян до попереджень про небезпеку, що чатує на кризі. Деякі …

Залишити коментар