Головна » Новини » Економіка » Успішність розвитку ОТГ залежить від ефективного використання бюджетних коштів

Успішність розвитку ОТГ залежить від ефективного використання бюджетних коштів

На сьогодні одним з найважливіших завдань для органів місцевого самоврядування є розробка ефективних інструментів використання бюджетних коштів. Про це заявив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко під час виступу на ХІV Українському муніципальному форумі, який триває в столиці.
За словами міського голови, це допоможе збільшити і додатковий прибуток місцевим громадам.
Також він наголосив, що сьогодні необхідно зосередитися на економічному розвитку територіальних громад.
На сьогодні провели фіскальну децентралізацію і органам місцевого самоврядування надали можливість отримати додаткові фінансові ресурси. Але  позитивний ефект від зміни перерозподілу податків і зборів на користь місцевих бюджетів може закінчитись, якщо не відбуватиметься економічний розвиток територіальних громад,  наголосив голова АМУ.
Він також відзначив, що вкрай необхідно розробити ефективні програми використання бюджетних коштів, впроваджувати якісне стратегічне планування місцевого розвитку.
«Кожна розроблена стратегія має бути не шаблонною, а відображати потенціал і потреби кожної конкретної громади.
І це є новим викликом для місцевого самоврядування. Багато громад не мають досвіду формування таких стратегічних документів та потребують сприяння і допомоги в їх розробленні. Також новим для органів місцевого самоврядування є інструмент брендування територій», – зазначив Кличко.
Також Кличко наголосив на важливості питання збільшення власних доходів місцевих бюджетів через підвищення ролі місцевого самоврядування в адмініструванні місцевих податків та зборів. Це допоможе зменшити фінансову залежність органів місцевого самоврядування від трансфертів з державного бюджету.
За його словами, Асоціацією розроблено муніципальний фіскальний реєстр з метою наповнення Реєстру речових прав на нерухоме майно, обліку пільгових категорій громадян, оптимізації видаткової частини та наповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар