Головна » Новини » Культура » Учні Харвата знають, що присутнє в житті кожної людини! (ФОТО)

Учні Харвата знають, що присутнє в житті кожної людини! (ФОТО)

Учні фотошколи Олександра Харвата «У фарватері істин» 14 чеврня презентували свої роботи в ТРЦ «Злата Плаза». Виставка проходить під гаслом «Фотографія присутня у житті кожної людини» і рівняни можуть безкоштовно насолодитися професійними роботами у портретному та пейзажному жанрі.

Про основи фотомайстерності та особливості мистецтва фотографії розповідає засновник школи фотографії, Заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва, учасник та призер національних та міжнародних виставок Олександр Харват.

  • Люди якого віку найчастіше стають учнями вашої фотошколи і з якою метою вони обирають саме фотографію серед усіх видів мистецтв?

Буває по-різному. В основному це підлітки 12-17 років, або дорослі від 20 до 40, що хочуть просто навчитися фотографувати, або багато подорожують і для них важливо зробити вдалий кадр. Проте бували випадки, коли у нас займалася 74-річна учениця. Все залежить від того, чого людина хоче від фотографії. Дехто бачить це як майбутню професію, інші просто хочуть помічати у світі навколо більше, ніж інші.

  • Якими навичками повинен володіти фотограф, щоб стати професіоналом у своїй справі?

Справжній фотограф повинен вміти піймати мить. Вчасно натиснути на кнопку. Це звучить просто, але потрібно швидко зорієнтуватися, підібрати ракурс, зручне місце для зйомки, хороше світло. Окрім цих обов’язкових якостей потрібно вміти піймати емоцію, настрій фотографії. Але для цього слід спочатку зрозуміти, що ж таке фотографія, знати технічну складову і вивчити свою фотокамеру. Адже це все рівно, що музичний інструмент, яким треба вміло володіти.

  • Як фотографу вдається знайти найкращий кадр? Він створює його самостійно, чи шукає у реальному житті?

На це можна подивитися з двох боків: якщо це, наприклад, фотожурналістика, потрібно підгледіти подію, зрозуміти соціальний бік фотографії, а якщо це натюрморт чи студійна зйомка варто звернути увагу на постановку, жанрові особливості фото. При портретних зйомках іноді вдається піймати на фото такі риси людини, що вона сама себе не впізнає або бачить в собі щось нове.

  • Фотографія це поклик душі чи цьому може навчитися кожен?

Усе залежить від людини, так само як і в інших видах мистецтва. Багато хто відчуває поклик до малювання, але не всі стають Сальвадором Далі чи Іваном Марчуком. Тут, як то кажуть 90% безперервної праці і 10% таланту. Люди можуть фотографувати гарно, професійно, але не всі з них стають геніями. І це нормально. Фотографія вимагає відточених навичок, практики і вміння побачити те, на що не звертають уваги інші.

Виставка робіт відбувається на цокольному поверсі ТРЦ «Злата Плаза» і чекає своїх поціновувачів. Також рівняни можуть стати частиною грузинської культури, відвідавши виставку  фото-туру українських фотографів «Із Грузії з любов’ю», що відбудеться 19 червня о 15:00  в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Організатори обіцяють фуршет у форматі грузинського застілля, спілкування з авторами та дружню атмосферу.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

Письменник-здолбунівчанин написав книгу «Дорослі зненацька»

Один з найвідоміших українських письменників чекає виходу нової книги – через місяць у видавництві Старого …

Залишити коментар