Головна » Новини » Здоров'я » Троянда для тата: у Рівному відсвяткували день батька 2018

Троянда для тата: у Рівному відсвяткували день батька 2018

Роль свята полягає в першу чергу у тому, щоб наголосити на важливості ролі чоловіка як батька, здатного самостійно виховувати та підтримувати своїх дітей. У Рівному святкування відбувалося з 11:30 до 17:00 в парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Серед запропонованих заходів рівняни взяли участь у «Великих перегонах» на велосипедах, конкурсу малюнка на асфальті «Подарунок татусеві», а в кінці дійства відбулося нагородження переможців конкурсу творчих робіт «Мій тато» та святковий концерт.

Батьки з азартом спостерігали за маленькими «спринтерами», що брали участь у дитячих змаганнях «Веселі повзуни» для малюків від 7 до 12 місяців. Переможцем став Олексій Живий, якого опісля нагородили медаллю та подарунками. «Завжди вірю у своїх дітей. У нас підростає маленький чемпіон», – каже батько Олексія Юрій Живий.

Відпочити батьки та діти також могли на фестивалі «Рівненських пирогів» у парку «Хімік», де професіонали демонстрували рівнянам безкоштовні майстер-класи з гончарства, виготовлення свічок, різних технік плетіння та кулінарії.

 

Фестиваль «Рівненські пироги» відбувся теж не без перемог.

за дійство благодійні кошти, за словами організаторів, підуть на лікування від раку 3-річного рівнянина Рустама Фарзалієва. Одна з організаторів «Пирогів» Любов Романюк стверджує, що маленький Руслан став «справжнім героєм усього фестивалю і все це відбувалося заради нього».

Художниця: Сніжана Суш

День батька – свято нове і нетипове для України. Проте народжене із ніжності й любові – воно, хоч і не стало офіційним, але тепер українці на рівні з іншими 40 країнами світу вшановують своїх татусів та влаштовують традиційні фестивалі та концерти.

З історії свята

Звичай святкувати батьківський день пішов з США.  Його символом прийнято вважати троянду, яку прикріплюють до одягу на сторону серця  – червону – для живих, і білу – для тих, хто залишив цей світ. Ініціатором свята стала Сонора Смарт. Коли у 16-річної Сонори померла мама, її батько – ветеран Громадянської війни – самостійно, із всією відданістю та жертовністю виховував багатодітну сім’ю. Під час однієї з церемоній святкування Дня матері, вже доросла Сонора вирішила, що потрібно започаткувати свято, щоб вшановувало роль батька у сім’ї. Спочатку він був запланований на 5 червня, до дня народження її батька Вільяма, але приготування затягнулося довше і тепер, завдяки старанням відданої доньки, майже весь світ святкує День тата у третю неділю червня. В Україні постанова про Батьків день була прийнята у 2013 році  як одне із завдань виконання Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї.

 

Сонора та Вільям Смарт

 

Роль свята полягає в першу чергу у тому, щоб наголосити на важливості ролі чоловіка як батька, здатного самостійно виховувати та підтримувати своїх дітей. У Рівному святкування відбувалося з 11:30 до 17:00 в парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Серед запропонованих заходів рівняни взяли участь у «Великих перегонах» на велосипедах, конкурсу малюнка на асфальті «Подарунок татусеві», а вкінці дійства відбулося нагородження переможців конкурсу творчих робіт «Мій тато» та святковий концерт. Відпочити батьки та діти також могли на фестивалі «Рівненських пирогів» у парку «Хімік», де професіонали демонстрували рівнянам безкоштовні майстер-класи з гончарства, виготовлення свічок, різних технік плетіння та кулінарії.

Листи відомих батьків до своїх дітей

«Лист Василя Стуса до сина»

Дорогий сину!

Дякую – за листа. Твій скоропис – поміж футболом, гітарою, шахами й Аллою Пугачовою – своєрідний.

Втішило мене те, що Ти любиш Бетховена. …А пишу тобі, сину, бо дуже хочу, аби Ти виріс чесним, мужнім, мудрим чоловіком. Бо людина буває тільки така. Інша проживе, проскніє…. А чи була вона людина? Чи було в неї життя? Чи залишила вона по собі добрий слід? Пригадую одного старого дідуся. Сам голодний, він, піймавши хорого голуб’ятка, – годував його зі своїх уст хлібом, напував водою. Те голуб’я стрибало за ним, як за батьком. І що? Видужало голуб’я, підросло, набралося сили. Не знаю, дякувало вже чи ні (не в тому річ!), а коли дякувало – то як. Але в моїй пам’яті – поки й житиму – буде той дідусь нужденний, якому голуби сідали на плечі, рамена, долоні, голову (дідусь уже помер). І від того, що це було, що це бачив я і бачили інші люди – світ став кращий. Бо й мені й іншим захотілося й собі – жити так, аби голуби сідали на плечі.

 «Лист Ф.С. Фіцджеральда до доньки»

Моє миле курча!

Я буду дуже строго стежити за тим, щоб ти зробила все, що потрібно зробити. Будь ласка, напиши мені докладно, що ти прочитала по-французьки. Дуже добре, що ти себе відчуваєш зовсім щасливою, але ти знаєш, що я не особливо вірю в щастя. І в нещастя теж. І те й інше буває тільки в спектаклях, в кіно і в книжках, а в житті нічого цього насправді немає. Вірю я в те, що людина живе так, як сама того заслуговує (за своїми талантам і якостям), а якщо не робити того, що потрібно, то доводиться розплачуватися за це, і не просто, а подвійно…

Згадую тебе, і завжди мені при цьому стає добре, але, якщо ти ще раз назвеш мене «папкою», я витягну з ящика з іграшками твого білого кота і нашльопаю його як слід, по шість ляпасів кожен раз, коли ти мені грубиш. Ти це твердо зрозуміла?

Люблю тебе, тато

«Лист Альберта Ейнштейна до доньки»

Дорога Лізарель!

Я прошу тебе зберігати лист так довго, як це необхідно – року, десятиліття, поки суспільство не буде достатньо розвинене, щоб прийняти те, що я поясню нижче. Існує дуже потужна Сила, якій до сих пір наука не знайшла офіційне пояснення. Це Сила включає в себе і управляє всіма іншими явищами, які працюють у Всесвіті. Ця Вселенська Сила – ЛЮБОВ. Коли вчені шукали єдину теорію Всесвіту, вони забули найпотужнішу невидиму силу. Любов є Світло, який просвічує тих, хто дає і отримує його. Любов – це тяжіння, тому що це змушує деяких людей відчувати потяг до інших. Любов – це сила, тому що вона множить краще, що в нас є, що ми є, і дозволяє людству не бути зануреним в сліпий егоїзм. Для Любові ми живемо і помираємо. Любов є Бог, і Бог є Любов. Ця сила все пояснює і дає сенс життя. Це змінна, яку ми ігнорували занадто довго, може бути, тому, що ми боїмося Любові.

Художниця: Сніжана Суш

 

Дарина АНТОНЮК

 

 

 

 

 

 


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар