Головна » Новини » Економіка » У Рівному риба з Усті оголосила кисневе голодування! (ФОТО)

У Рівному риба з Усті оголосила кисневе голодування! (ФОТО)

15 червня 2018 року близько 10:30 ранку у Рівному між мостами на вулицях Пересопницька та Сагайдачного помітили десятки риб, що плавали на поверхні. Про це повідомив рівненський депутат Олександр Довжаниця, і хоча попередні дані свідчать, що риба була мертвою, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Демуров Руслан спростовує це твердження.

Похолодання у Рівному принесло не лише тимчасові дощі, а й нове «кисневе голодування» у водах рівненської Усті. Вже вкотре прохожі та торговці базару стають очевидцями риб’ячого бунту. Коли схожа ситуація трапилася минулого разу, екологи стали бити на сполох, заявивши, що причиною є забруднення річки та занадто високий рівень аміаку у воді. Внаслідок цього риба задихається і помирає від нестачі кисню.

Зараз рятувальники намагаються ліквідувати «рибну катастрофу», що відштовхує не лише виглядом, а й неприємним запахом. Ніхто з них не дає однозначних коментарів до ситуації: «Нам сказали чистити, ми й чистимо», – стверджує один із членів рятувальної служби.

Більш детальна інформація надійшла від начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Руслана Демурова , який запевняє, що у річці мертвої риби «нема і не було». За словами пана Руслана, така поведінка риб спричинена перепадами тиску. На річці встановлено помпи, що насичують воду киснем. Представники лабораторного центру, які прибули на місце інциденту, взяли зразки води для аналізу, щоб встановити причину «кисневого мору».

Остаточні причини дивної поведінки риб поки встановлюють, проте жителі околиць продовжують скаржитися на сморід і забруднені води річкової артерії міста.

Дарина Антонюк


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар