Головна » Новини » Культура » Дитячі «острівці малювання» подорожують парками Рівного

Дитячі «острівці малювання» подорожують парками Рівного

                Практика учнів рівненської художньої школи добігає до кінця і юні художники та їхні викладачі діляться своїми враженнями із командою «Ритм».

Цілий рік діти вивчали перспективу і тепер відточують навички на практиці. Вони мріють пов’язати своє життя з живописом, а хтось просто знайшов собі хобі, яке рятує від літньої нудьги. Учениця другого класу художньої школи Анастасія Шведун старанно виконує етюд. Вона сама вирішила почати малювати і хоче вступити до Львівської академії мистецтв, щоб стати дизайнером. Першокласник Андрій Карпець надає перевагу натюрмортам і любить самостійно обирати сюжети картин, але змушений виконувати вказівки учителя, щоб правильно створити композицію, навчитися поєднувати кольори та вимальовувати рельєфи.

Детальніше про захоплення і мистецькі схильності дітей розповідає викладач рівненської державної художньої школи іменіАнатолія Мартиненка – Михайло Чуприна. «Неталановитих дітей не буває, – запевняє педагог, -всі народжуються талановитими. Просто  кожен талант потрібно розвивати і удосконалювати». Михайло Степанович розповідає, що приходячи до школи, діти мають цілковито інше уявлення про світ, про кольори. Їх свідомість ще не обтяжена шкільними знаннями і вони малюють те, що відчувають. З часом ця здатність втрачається, але учні набувають досвіду, вчаться бачити кольори, зображувати простір. «Кожна людина – це індивідуум, і всі роботи різні. Наша задача не нав’язувати дітям обмеження, а змусити їх помічати дрібниці, те, на що інший не зверне уваги», – стверджує художник.

Практика учнів триває з 1 по 13 червня. Навантажені мольбертами та акварельними фарбами, діти змальовують скульптури, природу, будівлі. Складність завдань залежить від рівня учнів; дві години вони займаються рисунком, а дві години живописом. Роботи юні художники збирають у свої портфоліо, які потім додають до резюме або виставляють у художній школи, Будинку культури чи на міських виставках.

Художня школа – це не альтернатива літньому відпочинку, це і є відпочинок. Діти спілкуються з однолітками, проводять час на свіжому повітрі, розвивають креативність, а головне мають змогу присвятити вільний час тому, що їм подобається.

Дарина АНТОНЮК


Актуально

Рівненські нацгвардійці занурились в опорлонку на Водохреще

Рівненська частина 3055 Національної гвардії України традиційно зустрічала перший день Водохреща, 19 січня, разом з …

Залишити коментар