Головна » Новини » Культура » Ностальгія за дитинством та літом у новій картині Анатолія Іваненка

Ностальгія за дитинством та літом у новій картині Анатолія Іваненка

Серед цієї спеки прохолодна зала художньої студії «Євро-Арт» на проспекті Миру схожа на маленький оазис. Рівненська галерея зібрала полотна художників не лише місцевого, а й міжнародного рівня, роботи яких не знайдеш і в столиці. Але сьогодні, 10 червня, поціновувачі мистецтва зібралися з іншою метою – побачити нову картини рівненського художника та педагога Анатолія Григоровича Іваненка.

«Біля старого млина. Липневий ранок. Літній спокій». І доки відвідувачі намагаються розгадати, що ж сховане за цією потрійною назвою, художник розповідає історію створення полотна. «Коли мене питають скільки років я працював над картиною, кажу, що два. Але потім подумаю, і ні, цілих двадцять». Адже картина – це окрема історія, якій потрібно визріти, набратися досвіду. Ще у 1998 році художник відвідав біля Городка старий, занедбаний млин, історичну пам’ятку збудовану німецьким бараном Штейнгельом. За словами художника, пейзаж був сумний і тьмяний, але (тут Анатолій Григорович згадує слова англійського живописця Джона Констебла): «Мало у світі є пейзажів, які хотілося б зобразити на полотні». І справа не в тому, що світ недостатньо прекрасний, просто кожен художник вносить у картину щось своє, наповнює звичайний пейзаж новим змістом.

Коли завіса впала, залою прокотилися такі слова як «тепло», «дитинство», «затишок». На питання відвідувачів про центральний об’єкт картини, митець відповідає: «Багато хто думає, що головний герой картини – це млин. Але насправді головним тут є світло». Далі художник вказує як за допомогою світла змусив воду «рухатися», як, використавши різні види тіней, збалансував композицію, надав картині завершеності. Драматизм твору, за словами Анатолія Григоровича, зосереджений у розколотому навпіл дереві, одна частина якого тягнеться до сонця, скріплює корінням берег і фундамент дерев’яного млина, а інша – повалилася голим стовбуром до землі.

Важливим у роботі є колір. За словами художника, природа не знає різнокольоровості. Вона складається з відтінків, тіней, і завдання художника, знайти один, цілісний колір і працювати з ним. Однією з провідних тем картини – є дитинство. Дитинство, якого,  як стверджує Іваненко, не вистачає у сучасному світі. Хтось з відвідувачів влучно згадав слова Тараса Шевченка: «Лише той, кого люблять діти – може вважатися людиною». Це про Анатолія Григоровича: щирий, талановитий, здатен помітити найтонші нюанси людського життя і відобразити їх у своїй роботі.

«Біля старого млина» чекає справжніх поціновувачів і просто любителів на проспекті Миру 4, де поряд з іншими картинами Анатолія Іваненка, виставляються полотна художників-емігрантів 20 століття, а також роботи учнів арт-студії образотворчого мистецтва Алли Вітрук

Дарина Антонюк


Актуально

Президент підписав Указ про завершення децентралізації до 2020 року

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади. Документ зобов’язує Кабмін забезпечити розроблення …

Залишити коментар