Головна » Новини » Культура » Ностальгія за дитинством та літом у новій картині Анатолія Іваненка

Ностальгія за дитинством та літом у новій картині Анатолія Іваненка

Серед цієї спеки прохолодна зала художньої студії «Євро-Арт» на проспекті Миру схожа на маленький оазис. Рівненська галерея зібрала полотна художників не лише місцевого, а й міжнародного рівня, роботи яких не знайдеш і в столиці. Але сьогодні, 10 червня, поціновувачі мистецтва зібралися з іншою метою – побачити нову картини рівненського художника та педагога Анатолія Григоровича Іваненка.

«Біля старого млина. Липневий ранок. Літній спокій». І доки відвідувачі намагаються розгадати, що ж сховане за цією потрійною назвою, художник розповідає історію створення полотна. «Коли мене питають скільки років я працював над картиною, кажу, що два. Але потім подумаю, і ні, цілих двадцять». Адже картина – це окрема історія, якій потрібно визріти, набратися досвіду. Ще у 1998 році художник відвідав біля Городка старий, занедбаний млин, історичну пам’ятку збудовану німецьким бараном Штейнгельом. За словами художника, пейзаж був сумний і тьмяний, але (тут Анатолій Григорович згадує слова англійського живописця Джона Констебла): «Мало у світі є пейзажів, які хотілося б зобразити на полотні». І справа не в тому, що світ недостатньо прекрасний, просто кожен художник вносить у картину щось своє, наповнює звичайний пейзаж новим змістом.

Коли завіса впала, залою прокотилися такі слова як «тепло», «дитинство», «затишок». На питання відвідувачів про центральний об’єкт картини, митець відповідає: «Багато хто думає, що головний герой картини – це млин. Але насправді головним тут є світло». Далі художник вказує як за допомогою світла змусив воду «рухатися», як, використавши різні види тіней, збалансував композицію, надав картині завершеності. Драматизм твору, за словами Анатолія Григоровича, зосереджений у розколотому навпіл дереві, одна частина якого тягнеться до сонця, скріплює корінням берег і фундамент дерев’яного млина, а інша – повалилася голим стовбуром до землі.

Важливим у роботі є колір. За словами художника, природа не знає різнокольоровості. Вона складається з відтінків, тіней, і завдання художника, знайти один, цілісний колір і працювати з ним. Однією з провідних тем картини – є дитинство. Дитинство, якого,  як стверджує Іваненко, не вистачає у сучасному світі. Хтось з відвідувачів влучно згадав слова Тараса Шевченка: «Лише той, кого люблять діти – може вважатися людиною». Це про Анатолія Григоровича: щирий, талановитий, здатен помітити найтонші нюанси людського життя і відобразити їх у своїй роботі.

«Біля старого млина» чекає справжніх поціновувачів і просто любителів на проспекті Миру 4, де поряд з іншими картинами Анатолія Іваненка, виставляються полотна художників-емігрантів 20 століття, а також роботи учнів арт-студії образотворчого мистецтва Алли Вітрук

Дарина Антонюк


Актуально

Де на Рівненщині будуть тренуватися легкоатлети

17 жовтня на засіданні постійної комісії з питань гуманітарної політики під головуванням Алли Черній члени …

Залишити коментар