Головна » Новини » Культура » На Рівненщині розширять культурний шлях «Віа Регіа»

На Рівненщині розширять культурний шлях «Віа Регіа»

На Рівненщині в облдержадміністрації зустрілися заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та координатори проекту – Юрген Фішер та Карлін Фішер. Під час зустрічі обговорили можливості розширення культурного шляху «Віа Регіа».

Нагадаємо, «Віа Регіа» – назва найстарішого та найдовшого (4,5 тис. км) сухопутного зв`язку між Східною і Західною Європою, який поєднує 8 держав, у тому числі й Україну. Цей сучасний Європейський транспортний коридор отримав статус офіційно визнаного Радою Європи культурного шляху в 2006 році і називається «Віа Регія – культурний шлях Ради Європи».

Як розповіла Світлана Богатирчук-Кривко, перше знайомство Рівного з «Віа Регіа» відбулося ще у 2004 році, коли розпочалася співпраця із обласним краєзнавчим музеєм. Надалі його учасниками стали міста Острог та Дубно.

«Ми радо вітаємо пропозицію розширення культурних шляхів. І пропонуємо долучити до них такий туристичний продукт як «Медове коло», а також маршрут перебування на Рівненщині французького письменника Оноре де Бальзака. Його шлях до коханої Евеліни Ганської, як відомо, пролягав через наші міста Радивилів та Дубно. Ці території можуть стати ділянками туристичного, літературного та музейного співробітництва», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Зазначимо, що «культурні маршрути» є частиною широкої мережі, яка сприяє співпраці між національними, регіональними та місцевими органами влади, широким колом асоціацій і економічними суб’єктами.

«Наша співпраця досить тривала. І ми хочемо вийти на новий рівень розвитку «Віа Регіа». Наступні 2-3 роки наша організація буде концентрувати свою діяльність на Україні, особливо туристичному напрямку, аби краще висвітлити вашу країну в очах іноземців», – зазначила Карлін Фішер.

В свою чергу Юрген Фішер додав, що Рівненська область є ядром культурного шляху, що проходить в Україні, тому його варто розвивати в цьому регіоні. І якщо область стане учасником шляху, то і усі містечка таким чином долучаться до нього.

Під час зустрічі домовилися про видавництво спільного напрацювання – туристичного журналу, який включатиме безліч історій про об’єкти області, які зацікавлять людей подорожувати Рівненщиною. Альманах планують розповсюдити серед бібліотек області та пропонувати в туристично-інформаційних офісах.

Повідомляє прес-служба РОДА.


Актуально

Сьогодні засвітять головну ялинку Рівного

На майдані Незалежності у Рівному працюють комунальники: встановлюють сцену, звукову апаратуру та перевіряють освітлення. Сьогодні …

Залишити коментар