Головна » Новини » Українські партії задекларували порожні центральні офіси – КВУ

Українські партії задекларували порожні центральні офіси – КВУ

Низка українських партій задекларували порожні офіси з мінімальною кількістю співробітників, повідомили в Комітеті виборців України.

Згідно з інформацією в звітах політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за I квартал 2018 року, серед партій з порожніми центральними офісами фігурують За життя Вадима Рабиновича, Наш Край, ДемАльянс, ВО Свобода, Громадянська позиція Анатолія Гриценка.

Станом на березень 2018 року в центральному апараті партії За життя Вадима Рабиновича не працює жодної людини, в ВО Свобода в центральному апараті працює п’ять осіб, ДемАльянсу – одна людина, Громадянської позиції – три людини, Наш Край – двоє людей. У КВУ уточнили, що інформація по партіях Громадянська позиція і Наш Край взята в звітах за 2017 рік, оскільки інші поки відсутні на сайтах партії і НАЗК.

При цьому деякі партії показали значну кількість працівників в регіональних офісах. Так, в ДемАльянсі вказано 46 працівників в обласних, міських і районних структурах.

Кількість офіційних працівників у парламентських партіях значно вище. Найбільше людей в центральному апараті Самопомочі – 217 працівників. У Радикальній партії Олега Ляшка працюють 132 людини, в Батьківщині – 71, в БПП – 47, в Опозиційному блоці – 42, в Народному фронті – 31.

В організації наголосили, що державне фінансування партій сприяє детінізації партійного життя. Після отримання коштів з держбюджету, партії офіційно працевлаштували частина осіб. Якщо порівняти кількість працівників до і після початку держфінансування, то різниця значна. За даними звіту за 2016 рік в центральному апараті Опозиційного блоку і РПЛ не працювало жодної людини.

У КВУ додали, що для аналізу були відібрані ті політичні партії, які за даними соціологічних досліджень мають шанси набрати більш ніж 2% голосів виборців на наступних виборах до ВР, а отже отримати право на державне фінансування.

Джерело


Актуально

Президент підписав Указ про завершення децентралізації до 2020 року

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади. Документ зобов’язує Кабмін забезпечити розроблення …

Залишити коментар