Головна » Новини » Через скасування дизель-потягів на Рівненщині протестують пенсіонери

Через скасування дизель-потягів на Рівненщині протестують пенсіонери

Через скасування дизель-потягів, якими вони добиралися безплатно до своїх приміських дач.

Пенсіонерка з Рівного Ніна розповіла:

Моя дача розташована у Кам’яногірську Костопільського району. Саджу там город не від хорошого життя. Адже моя пенсія після 40 років роботи в газеті – всього-навсього 1700 гривень. Прожити за ці кошти нереально. Тож тільки вирощене на власній дачі рятує.Тепер до дачі і назад добратися нема чим. Вранішній потяг «Здолбунів-Сарни», який вирушав з Рівного о 7.07 годині, і вечірній «Удрицьк-Здолбунів», який з Кам’яногірська йшов о 21.42, скасували. Їздити маршруткою на дачу дозволити собі не можу. Адже, на відміну від маршрутки «Рівне-Садові ділянки», на проїзд пільговиків у якій міськрада Рівного виділила компенсацію з міського бюджету, ми пільг не маємо. Тож вже вирішили зорганізуватися і обрати деньі  час для перекриття колій. Будемо вимагати повернути вище названі потяги.

Заступник начальника служби приміських пасажирських перевезень Львівської залізниці Юрій Порохнавецьпояснив, що приміські сполучення для залізниці – збиткові через те, що їй не компенсують витрати на перевезення пільговиків ні держава, ні місцеві органи влади. Так, у І кварталі приміськими поїздами на Рівненщині перевезли пасажирів на 1 мільйон 476 тисяч гривень. Місцеві органи виконавчої влади компенсували з цієї суми лише 26 тисяч гривень, що становить 1,8%

Всі ці фактори зі старінням парку дизель-поїздів, недостатнім фінансуванням проведення капітальних ремонтів як дизель-поїздів, так і їхнього лінійного обладнання призвело до того, що п’ять дизель-поїздів серії Д-1 (такі, як у нас зараз експлуатуються по моторвагонному депо «Здолбунів») з десяти відставлені від експлуатації. Крім того, всі дизель-поїзди серії Д-1 використовуються з вичерпаним нормативним терміном служби, встановленим заводом-виробником, це 20 років.

Юрій Порохнавець каже, що поїзди після ремонту повернуть на колії. Але коли це буде – не повідомив. Також він закликав пасажирів бережно ставитися до майна залізниці. Адже те, що у вагонах виривають двері, вибивають шибки, розмальовують стіни, завдає великих збитків І краще б кошти, які йдуть через це на ремонт, витратили б на оновлення поїздів.

Джерело


Актуально

На Рівненщині епідемія кору

На Рівненщині не спалах кору, а епідемія. Про це повідомив завідувач епідвідділу обласного лабораторного центру …

Залишити коментар