Головна » Новини » Патріарх Філарет пропонує Московському патріархату змінити назву

Патріарх Філарет пропонує Московському патріархату змінити назву

Патріарх Української православної церкви київського патріархату Філарет запропонував Українській церкві московського патріархату змінити назву, якщо вона відмовиться приєднатись до помісної церкви після отримання томосу про автокефалію.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Або ви приєднуєтеся до канонічної Української православної церкви, а якщо не хочете – силою ніхто не буде примушувати. Але ви вже не будете мати права називатися Українська православна церква. Вони будуть мати право називатися українським екзархатом Російської православної церкви в Україні”, – заявив Філарет.

Патріарх Філарет висловив упевненість, що більшість українських православних парафій зареєструється за Українською помісною церквою.

Екзархат –  це окрема церковна адміністративно-територіальна одиниця, зарубіжна по відношенню до основної церкви, чи спеціально створена для віруючих даного обряду в особливих умовах. На сьогодні УПЦ МП –  це самоврядна православна церква з особливим статусом в складі Російської православної церкви.


Актуально

«Zалізний тато» Дмитро Савченко побував у Рівному (ФОТО)

В Рівненській обласній бібліотеці для молоді  відбулася зустріч-діалог з Дмитром Савченком та презентація книжкових проектів …

Залишити коментар