Головна » Новини » Економіка » У Рівному вчили, як впроваджувати медичну реформу

У Рівному вчили, як впроваджувати медичну реформу

Новації законодавства у сфері охорони здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи — тема практикуму у Рівненському РВ АМУ
26 квітня у Рівненському регіональному відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему: «Новації законодавства у сфері охорони здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини». Захід організовано в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У практикумі взяли участь представники міст та ОТГ, керівники профільних управлінь та відділів.
Всі закони, які дають старт медичній реформі – прийняті. Це і закон про державні гарантії у медичному обслуговуванні, це закон про розвиток сільської медицини, це створення Національної служби здоров’я України. Тепер настав час виконувати свої зобов’язання органам місцевої виконавчої влади і органам місцевого самоврядування – повідомила у своєму виступі заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.


Присутнім розповіли про місце і роль адміністративно-територіальної реформи у реформі системи охорони здоров’я України, детально проаналізували законодавчі зміни в системі охорони здоров’я та особливості впровадження медичної реформи. Також зупинилися на ролі і місці об’єднаних територіальних громад у впровадженні реформи. Представників громад закликали активізувати медичну реформу на первинному рівні, використовувати можливості, які надає як держава, так і різні проекти для її реконструкції.


Зокрема проект Світового банку нині на Рівненщині входить в активну фазу реалізації. Тобто зараз Світовий банк розпочинає реконструкцію та будівництво ФАПів та амбулаторій. Упродовж двох років на Рівненщині ми можемо вирішити проблему матеріального забезпечення первинної галузі медицини. – розповів начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук. Нині основним завданням первинної ланки медицини, яка покладена на об’єднані територіальні громади, — є профілактика захворювань. На першому місці має мути здоров’я кожного мешканця територіальної громади. Фахівці порадили представникам ОТГ активно впроваджувати медичну реформу, провести ефективну інформаційну кампанію з обрання лікаря, а також сформувати спроможну медичну мережу, для цього слід використати калькулятор на профільному сайті.


Під час практичного заняття учасники змогли ознайомитись з практичним застосуванням законодавчих змін в системі охорони здоров’я, з тим як працюватимуть центри первинної медико-санітарної допомоги, з питанням створення комунальних підприємств на базі існуючих лікарських закладів та з питаннями оптимізації та автономізації лікарень.


У ході дискусії представники ОТГ розповіли про проблеми роботи медичних закладів у період перереєстрації у комунальні неприбуткові підприємства. До того ж нині чимало закладів не мають лікарської ліцензії, відтак це також ускладнює роботу лікарів, і гальмує процес з обрання лікаря та підписання декларацій.
Насамкінець відбулася жвава дискусія з піднятих питань. Учасники практикуму отримали кваліфіковані відповіді експертів на свої питання та обмінялися досвідом з колегами.

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ


Актуально

На Рівненщині 70 штангістів з інвалідністю змагалися за кубок області

Спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату та з вадами зору змагалися на кубку області з пауерліфтингу. …

Залишити коментар