Головна » Новини » Економіка » Рівненські екологи вимагають зупинити березового ман’яка (ФОТО)

Рівненські екологи вимагають зупинити березового ман’яка (ФОТО)

У Рівному в одному із центральних парків в районі Грабника поблизу рівненського міського Палацу дітей та молоді місцеві екологи  побачили понищені любителем березового соку дерева.

Педагог Екологічного центру ПДМ Варвара Рискова стверджує, що плоди діяльності цього поціновувача прозорої деревної рідини фіксують вже не перший рік. Більше того минулого року, вони навіть викликали поліцію, яка встановила особу порушника, та написали заяву на нього:

Кожного року цей чоловік підсікає усі берези в парку “Молодіжний” (“На грабнику”) і заготовляє сік! На нього не діє нічого з того, що зазвичай може подіяти на адекватну людину. Побачивши учора його знов біля берез із тарою, ми зрозуміли, що і наші заяви у поліцію також не дали результату. Надіслали термінові листи до начальника Управління культури та директора парку відпочинку ім. Т.Г.Шевченка. Що ще зробити?

Варто зазначити, що згідно із Правилами поводження із зеленими насадженнями у містах та інших населених пунктах України (2006 рік) категорично заборонено збір соку та механічні пошкодження дерев, які зростають у парках, на бульварах, вулицях тощо. 

До слова, збір березового соку дозволяється у лісових масивах області, проте за визначеною обласною радою промисловою квотою. Як повідомив начальник відділу лісового та мисливського господарства РОУ ЛМГ Олег Ткач, вже протягом двох років промисловий видобуток березового соку в області не проводиться. Проте місцеве населення може придбати лісовий квиток і самостійно займатися збором соку у визначених місцях. Вартість його становить 90 копійок за літр.  Більше того, сік дозволяють видобувати лише з тих дерев, які за декілька років мають йти під зруб. 

Олег Ткач впевнений, що видобувати сік у межах міста не лише протизаконно, але й надто небезпечно для здоров’я. Адже дерева вбирають у себе дуже велику кількість важких металів та отруйних речовин. 

Натомість еколог Варвара Рискова стверджує, що такий процес шкодить не лише людям але й самим деревам:

Дерева у нашому парку і так зростають в екстремальних умовах, багато з них вже мають ознаки ураження шкідниками та хворобами. Механічні пошкодження кори при “видобуванні” соку відкривають шляхи для проникнення та розмноження хвороботворних організмів.у стовбурах. Але для чого заглядати так далеко і думати про погане? Тут гра без правил! ЯК ВИЛУЧИТИ ЦЬОГО ГРАВЦЯ ІЗ ПОЛЯ????!!!!!

 


Актуально

Учасники АТО мають пільги при сплаті земельного податку

Для забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну …

Залишити коментар