Головна » Новини » Здоров'я » Рівнянки побували у Буддійському монастирі в Карпатах (ФОТО, ВІДЕО)

Рівнянки побували у Буддійському монастирі в Карпатах (ФОТО, ВІДЕО)

А ви знали, що в Карпатах є Буддійський монастир?

Учасниці Релакс-Арт-Мандрів на перевалі

Рівнянки, учасниці РелаксАртМандри  відтепер не тільки знають про монастир, але й побували там та познайомилися із його, поки що єдиним монахом Сергієм Філоненком.

Сергій Філоненко, монах

Сам монастир “Місце шляху”, більше схожий на маленьку добротну гуцульську сучасну хатку. Він розташований у горах, неподалік Кривопільського перевалу поблизу Ворохти (Івано-Франківська область). Його збудували лише рік тому.  Місце обирав монах Сергій Філоненко та учитель (сенсей) Дзюнсей Терасава.

У монастирі є кімната для молитов.

 

Ванна кімната із туалетом, кухня.

На другому поверсі спальні кімнати для сенсея та монахів.

Поки що, в монастирі живе лише Сергій. Він розповів, що став буддистом близько 25 років тому. До цього часу вони будували монастир на Луганщині, проте через війну та проукраїнську позицію їм довелося покинути Схід України. Сергій каже, що пожив тут рік зрозумів, що цей переїзд треба було робити набагато раніше.

Сергій розповів про свої духовні практики та життєвий досвід. Відповів на запитання дівчат:

– Я сам готую їсти. Суворого посту чи заборон у нас немає. В магазин ходжу в село один раз на тиждень, при потребі. Молоко та сметану купую у сусідів. Тут найкраща сметана у світі. Адже я побував у багатьох країнах, тому можу так говорити.

– Сусідів небагато. Проте я з ними у нормальних стосунках. Але скажу відверто, гуцули не надто гостинні.

– З місцевими священниками я не спілкувався поки що.

-Раніше був одружений. Мав доньку. Зараз з ними давно не мав жодного контакту.

– Я користуюся мобільним зв’язком та маю свою сторінку у Фейсбук.

– Будинок збудували за кошти наших іноземних друзів з Китаю. Будували – місцеві гуцули, на місці старої хати. Тут дуже гарно, проте вітряно. Інколи, я навіть думаю, що будинок не витримає.

– Ми радо тут приймаємо усіх, хто до нас приходить. Ми відкриті для всіх.

– Я не хочу говорити про те, чим відрізняються наші релігії. Краще говорити про те, що в них є спільного. А його дуже багато.

Вигляд з тераси монастиря

Після того, як Сергій показав рівнянкам монастир  він пригостив їх чаєм. Проводжав гостей монах із молитвою.

Опубліковано Natalia Pastuhova 12 березень 2018 р.

 

Довідково:

Першими буддистами на українських землях були калмики, які входили до складу козацьких військ і допомагали у боротьбі проти татар-мусульман. І, можливо, буддійська поза козака Мамая не така вже й надумана.

Проте активне зацікавлення буддизмом з боку українців, зокрема інтелігенції, припадає аж на ХІХ ст. У радянський період, з його переслідуванням будь-якого інтересу до духовних учень, що суперечили комуністичній ідеології, не могло йтися не те що про буддизм, а про будь-які духовні практики. Тож відновлення українського буддистського руху припадає на 90-ті роки ХХ ст., після імміграції буддистського населення, головним чином Північного В’єтнаму та Кореї, в комуністичний період.

Наразі в Україні налічується біля 60-ти буддистських громад, які донедавна здебільшого були зосереджені на Сході України, зокрема на Донеччині, біля Волновахи, де був розміщений і єдиний в Україні буддійський монастир Шейчен-лін, який ще в липні 2015-го розгромили сепаратисти. Проте, у зв’язку з війною буддисти змушені були втікати з «насиджених» місць. І втікати не тільки від воєнних дій, а й від переслідувань сепаратистів. Адже буддисти активно проявляли себе, безпосередньо під час подій на Майдані, а на сході України з березня 2014 р. виступали за єдність держави, проводячи численні акції за мир (наприклад, «Луганськ – це Україна». А наймасштабніша з них – марш миру­ «Мир. Єдність. Правда. Воля». Він розпочався в Києві, відвідав Канів і Чернечу гору, де похований Т.Шевченко, пройшов через Черкаси, Полтаву, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Мелітополь, Миколаїв, Херсон, Одесу, а потім прибув у Донецьк і Луганськ.

 

 


Актуально

Інклюзивно-ресурсний центр відкрили сьогодні на Рівненщині

З 99 дітей міста, котрі отримують інклюзивну освіту, у цьому центрі навчається третина. Це учні …

Залишити коментар