Головна » Новини » Економіка » Райони та ОТГ Рівненщини приймають рішення на користь медреформи

Райони та ОТГ Рівненщини приймають рішення на користь медреформи

На Рівненщині триває процес автономізації бюджетних закладів охорони здоров’я первинної ланки – самостійних амбулаторій, центрів медико-санітарної допомоги.

Наразі вже прийнято 5 рішень місцевих рад про створення комунальних некомерційних підприємств у районах та об’єднаних громадах.

Це, Сарненський район, Локницька, Миляцька, Мирогощанська та Боремельська ОТГ. В останніх двох громадах заклади охорони здоров’я вже розпочали діяльність. Решта – реєструються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Окрім цього, в Костопільському та Сарненському районах зареєструвались приватні сімейні лікарі – ФОПи, які напряму отримуватимуть державні кошти за обслуговування пацієнтів.

В інших адміністративних районах та ОТГ триває підготовча робота по перетворенню комунальних закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, автономізація — це обов’язкова умова медреформи, оскільки тільки заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з держбюджету.

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки групами — тобто одразу весь район, місто або ОТГ. Це зумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет, і відповідно може бути скасована повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

Після автономізації, наступним кроком буде старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги. Декларація про вибір лікаря, яку кожен українець має підписати, повідомляє державу, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта. З 1 липня 2018 року стартує так звана «нова модель фінансування первинки», а з 2020 року – плата за «медичну послугу», а не за стаціонарне ліжко буде впроваджено на вторинній та третинній ланці надання медичної допомоги.

Рівненська ОДА

Актуально

На території Рівненського СІЗО служби безпеки провели тренування

Вчора, 23 червня, на базі Рівненського слідчого ізолятору відбулися спільні тренування рятувальників, співробітників Національної гвардії …

Залишити коментар