Головна » Новини » Економіка » Рівненські діти через космос покращують телебачення (ФОТО)

Рівненські діти через космос покращують телебачення (ФОТО)

В Україні створюють геостаціонарний супутник для покращення сигналу цифрового супутникового телебачення. Для незалежного безперервного орбітального супроводу вже розробили експериментальну мережу, до якої входять п’ять станцій.  А саме: НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія»; Радіоастрономічний інститут НАНУ, що у Харкові; Західний центр радіотехнічного спостереження у Мукачеві; Рівненська Мала академія наук учнівської молоді та Латвійська Вентспілська вища школа.

Мережа використовується для спостереження за маневрами супутника, для уточнення моделі руху об’єктів на геостаціонарній орбіті, для попередження зіткнення з космічним сміттям.

Вихованці Рівненської Малої академії наук допомогли змонтувати космічне обладнання станції і вже близько 2 років ведуть на ній спостереження та обробляють отримані дані.

За словами керівника лабораторії Євгенія Малиновського, вже йдуть перемовини між куратором проекту, Миколаївською астрономічною обсерваторією та Європейським космічним агентством про затвердження успішних українських методів та про подальше їх впровадження у роботі наземного обладнання.


Актуально

Уряд запровадив нові можливості поліпшення житлових умов працівників структур МВС

Кабінет Міністрів України,керуючись принципами посиленої уваги до забезпечення працівників сектору безпеки й оборони,затвердив Порядок забезпечення Державною установою поліцейських та осіб рядового та начальницького складу Служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу. Такий крок сприятиме не тільки вирішенню квартирного питання сімей службовців, а й надаватиме додаткові стимули для …

Залишити коментар