Головна » Новини » У Польщі жорстоко принизили українських працівників

У Польщі жорстоко принизили українських працівників

Міжнародна компанія Lindab, у якій є підприємства під столицею Польщі Варшавою, зобов’язала працівників з України носити одяг кольорів національного прапора, через що була звинувачена в дискримінації.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Gazeta Stołeczna.

Про незвичайну сегрегацію на заводі, розташованому в селищі Верухове, журналістам розповів один із клієнтів, який зауважив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору залежно від відділу, у якому вони працюють.

При цьому громадяни України є винятком: незалежно від ділянки, на якому люди працюють, вони зобов’язані носити одяг синьо-жовтого кольору.

“Я не міг навіть уявити, що таке можливо! Уявіть, що поляків зобов’язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном”, – обурився клієнт.

Зі свого боку керівник заводу Міхал Вроблевський заперечує звинувачення на свою адресу. Чоловік заявив, що таким чином “позначає” співробітників, які не розмовляють польською мовою.

“У нас усі співробітники носять сині штани та різні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською”, – пояснив Вроблевський.

Експерти в питаннях протидії дискримінації впевнені, що дії роботодавця є незаконними.

“Це – принизлива практика сегрегації”, – цитує видання представницю асоціації “Ніколи знову” Анну Татар.

В асоціації відзначають, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національне розділення серед співробітників. Водночас, керівник виробництва говорить, що така ідентифікація допомагає самим українським співробітникам.

У ЗМІ також з’явилася інформація про те, що в національну інспекцію з питань праці вже направлено прохання втрутитися в ситуацію.


Актуально

Чи готові рівняни стати донорами органів? (ВІДЕО)

Залишити коментар