Головна » Інформація » Делегація з Рівненщини долучилася до Всеукраїнського Форуму об’єднаних громад

Делегація з Рівненщини долучилася до Всеукраїнського Форуму об’єднаних громад

Захід відбувся за підтримки Уряду України та за участі Президента Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія. Серед присутніх – не тільки представники різних гілок влади та депутати, а й керівники ОТГ. Учасники підсумували здобутки децентралізації за 3 роки, а також спланували подальші кроки реформи.

Як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, що децентралізація – безпрецедентна за усі роки незалежності України реформа. Адже вперше в історії центральна влада зі своєї ініціативи наважилась скоротити власні повноваження, ресурси та віддати їх на місця. Наступний  етап децентралізації – зміцнення ресурсної бази, укрупнення та забезпечення самодостатності громад. Цього можна досягти завдяки удосконаленню законодавчо-нормативної бази щодо адміністративно-територіального устрою та усунення дублювання функцій на рівні ОТГ і районів.

“Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій, – сказав Прем’єр міністр України Володимир Гройсман. – Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі ОТГ. Наша кінцева модель- повсюдне місцеве самоврядування з самодостатніми і сильними громадами.

В совою чергу Президент України анонсував низку законодавчих ініціатив про передачу повноважень щодо управління земляни державної власної до ОТГ, забезпечення сплати ПДФО від оренди земельних майнових паїв виключно за місцем знаходження землі.

Щодо покращення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу в громадах, то Президент України повідомив, що запропонував замість податку на прибуток підприємства запровадив податок на виведений капітал.

Джерело: Рівненська ОДА


Актуально

Поліцейські розслідують підпал на дачному масиві Рівненського району

7 серпня о 02:14 до поліції зі служби надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення про пожежу в …

Залишити коментар