Головна » Новини » Економіка » Рівненські успішні громади поділилися досвідом із сусідами з інших областей (ФОТО)

Рівненські успішні громади поділилися досвідом із сусідами з інших областей (ФОТО)

Громади Рівненщини обмінюються досвідом господарювання

Бугринська та Бабинські громади  поділилися власними секретами господарювання своїх громад з представниками органів місцевого самоврядування  Рівненщини та Тернопільщини. Делегації   завітали у громади в рамках навчального візиту «Маршрути успіху» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.  Голови громад зосередили свою увагу на темі «Використання державної субвенції на розвиток інфраструктури в маленьких ОТГ».

Голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук розповів, що вже вдалося зробити за два роки. Створили власне комунальне підприємство, а це 8 робочих місць. Нині підприємство вже почало саме на себе заробляти. За кошти субвенції для підприємства придбали трактор, та інше обладнання. Показали еноргозберігаючі технології – заміна котлів на твордопаливні у закладах освіти. Гості побачили як комунальне підприємство заготовляє щепу, завдяки дробилці.   У с.Вільгір закінчують перекриття даху у школі 1-2 ступеню.  Поруч триває ремонт будинку культури, де облаштовують ще й спортивну залу з обігрівом. Усі ці зміни, каже голова Сергій Пилипчук, вдалося реалізувати тільки завдяки тому, що повірили у реформи децентралізації. У громаді налагодили систему збору та вивизу сміття, створили також добровільну пожежну команду завдяки участі у Польському проекті.   Нині бюджет громади складає майже 6 млн.грн.

У Бабинській громаді також пишаються своїми здобутками. Бюджет вже цьогоріч  складає понад 5 млн.грн., розповів голова громади Олег Гречич.  Тут вже зробили вуличне освітлення, ремонтують ФАПи,  дороги. У наступному році планують розпочати ремонт клубу, аби розвивати позашкільну освіту.

Особливо пишаються змінами у школі 1-3 ступеню  села Бабин.  Там замінили  вікна на енергозберігаючі, частково замінили двері у класах, придбали нові дошки, комп’ютери, дидактичні матеріали, швейні машинки, та сучасні мікроскопи.  Новий шкільний автобус вже запланували на 2018 рік.

Гості  з Рівненщини і Тернопільщини високо оцінили роботу керівників громад,  та діяльність колективу. Кажуть, такі візити завжди дають можливість на власні очі побачити чим живе громада, які виклики мали на початку своєї дільності.

 

 

Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ


Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар