Головна » Новини » Семерак заявляє про необхідність підвищення екологічного податку

Семерак заявляє про необхідність підвищення екологічного податку

В Україні необхідно суттєво підвищити ставки екологічного податку. Якщо в різних країнах світу податок на викиди СО2 вище 1 євро за тонну, то в Україні він становить всього 37 копійок.

Про це в інтерв’ю DT.UA заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, також практика низьких ставок є в Мексиці і Польщі. Однак тут цей показник на рівні одного євро за тонну, в Україні ж цей показник – в сто разів нижче.

У той же час в Швеції він становить 118 євро за тонну, в Фінляндії – 54-58, в Норвегії – від 3 до 47, в Данії – 23, у Великобританії – 22, в Ірландії – 20.

“Коли я почав про це говорити, то відразу повстали і металурги, і “незалежні” депутати. Мовляв, що ви робите? Якщо ставка буде на рівні Польщі, то ціна за тонну металу виросте на $5, а це зробить нас неконкурентними на світових ринках, впаде економіка і так далі “, – сказав глава Мінекології.

У відповідь на це Семерак підкреслив, що підприємці продають свою продукцію за світовими цінами, а екологічний податок при цьому платять 37 копійок.

Він нагадав, що в цьому році відомство опублікувало ТОП-100 забруднювачів, але цей рейтинг, за його словами, не показав жоден з телеканалів.

“Жоден телеканал не показав цей рейтинг. Тому що власники цих підприємств і телеканалів – ті ж люди”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, Україна посіла 11-е місце за обсягами виробництва сталі в серпні серед 67 країн-виробників сталі в порівнянні з 12 місцем за підсумками липня.


Актуально

Минулого року рівняни найбільше хворіли на грип та ГРВІ

Про найбільш актуальні інфекційні хвороби мешканців міста Рівне в 2018 році розповідає Рівненський обласний лабораторний центр. …

Залишити коментар