Головна » Новини » Культура »  На Рівненщині шукають останки князя Чарторийського

 На Рівненщині шукають останки князя Чарторийського

На Рівненщині група дослідників почала пошуки останків князя Юрія Чарторийського. Роботи проводяться у Клеванському костелі, який слугував усипальницею відомого роду. Про це пише сайт “Рівне Вечірнє

фото1

Як написав Сергій Мініч у себе у Facebook, “офіційні та неофіційні дані свідчать, що рештки знаходяться у підземеллях Клеванського костелу. Але, потрапивши до споруди, хоч раз, розумієш – якщо могила Великого Князя там і є, то знайти її дуже тяжко!!!  Власне саме тому, і виникла ідея пошуку решток Великого Князя та перепоховання їх згідно греко-католицького обряду”.

Довідкак: Юрій Чарторийський – урядник, луцькийстароста.  Спочатку — православний, потім греко-католик. Походив з впливової родини князів Чорторийських. Навчався у Візантійській єзуїтській колегії.

У 1562—1563 роках перебував в Італії та за кордоном. По поверненні до рідного краю зайнявся господарськими справами маєтків, які до того часу були в руках опікунів, що спричинило їх піднесення та розквіт. Отримав від батька в спадщину Клеванське князівство, великі маєтки в Кременецькому, Луцькому повітах та Київському воєводстві. Викупив від Понятовського  білевські маєтки, які його брат Іван віддав під заставу.


Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар