Головна » Новини » Вчені: На Марсі знайшли сліди життя

Вчені: На Марсі знайшли сліди життя

Рентген марсохода Curiosity виявив в деяких частинах Марса підвищений вміст цинку і германію. В районі кратера Гейла цих елементів в десять, а іноді і в сто разів більше, ніж на решті поверхні Марса, пишуть Дни.

Ці речовини – доказ високої гідротермальної активності, яка колись протікала на планеті. Так вважають автори дослідження, опублікованого в журналі Journal of Geophysical Research: Planets. Вони впевнені, що схожість хімічного складу із земними аналогами доводить існування життя на Марсі.

На Землі такі скупчення речовин зустрічаються в екстремальних гідротермальних джерелах, і є сприятливим середовищем для життя найпростіших організмів. Вчені вважають, що схожі примітивні істоти, мікроби і бактерії колись давно могли мешкати в кратері Гейла. Вік величезного кратера діаметром 150 кілометрів – приблизно 3,5 млрд років. У минулому найглибші частини Гейла були заповнені водою. У центрі кратера здіймається гора Шарп, висотою 5,5 кілометрів.

Неподалік від Гейла 6 серпня 2012 року приземлився марсохід Curiosity. NASA відправила його на Марс за програмою Mars Science Laboratory. Відтоді робот постачає на землю відомості про Червону планету.

джерело: кореспондент.нет

Актуально

Держава посилює боротьбу з контрабандою

Під час всеукраїнського селектору Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував урядову ініціативу «Україна без контрабанди». Участь …

Залишити коментар