Головна » Новини » Ілон Маск та 115 інших експертів просять ООН заборонити розробку «роботів-вбивць»

Ілон Маск та 115 інших експертів просять ООН заборонити розробку «роботів-вбивць»

Ілон Маск, співзасновник Google DeepMind Мустафа Сулейман та 114 інших провідних експертів у галузі штучного інтелекту (artificial intelligence, AI) написали відкритого листа ООН.

У ньому вони просять організацію заборонити використання так званих «роботів-вбивць». Експерти занепокоєні можливим використанням автоматизованих роботів та тим, як подібні технології можуть розвиватися у майбутньому. Під ними маються на увазі безпілотники, автономні кулемети, танки та інші форми зброї нового покоління, контрольовані АІ.

«Після того, як вони (роботи – MS) будуть розроблені, вони дозволять збройним конфліктам дійти небачених раніше масштабів й за такий проміжок часу, що люди не встигнуть навіть цього зрозуміти», – йдеться в листі. Екперти також наголошують, що якщо «відкрити цю скриню Пандори, то закрити її назад буде дуже складно». Вони закликають ООН додати подібні військові технології до переліку зброї, забороненої Конвенцією ООН про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї (Convention on Certain Conventional Weapons, CCW).

Рада ООН з перегляду Конвенції одностайно погодилася розпочати офіційні дискусії про заборону автономної зброї, а 19 країн-членів вже прямо підтримали заборону «роботів-вбивць». Група повинна була провести відповідну зустріч 21 серпня, але вона буле відкладена до листопада цього року, повідомляє Fortune.

Ілон Маск є відомим прихильником теорії про те, що розвиток AI нестиме загрозу людству. Раніше він висловив думку про те, що розвиток штучного інтелекту відбувається швидко і безконтрольно, тому уряду необхідно почати регулювати розробку цієї технології. «Роботи можуть почати війну, випускаючи фейкові новини та прес-релізи, підробляючи облікові записи електронної пошти та маніпулюючи інформацією. Перо сильніше меча», – сказав він.


Актуально

Рівненщина отримала вакцини проти ХІБ інфекцій

Сьогодні, вперше у поточному році, Рівненська область отримала вакцину проти ХІБ інфекції. Всього надійшло 27950 …

Залишити коментар