Головна » Новини » Економіка » На Рокитнівщині бурштинщики “намили” мільйонні проблеми

На Рокитнівщині бурштинщики “намили” мільйонні проблеми

На Рокитнівщині рівненські аудитори виявили самовільні вирубки та пошкодження лісів незаконним видобутком бурштину

Втрат ресурсів майже на 1 мільйон гривень виявили спеціалісти Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області під час проведення планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Рокитнівське лісове господарство» . Контролем охоплено період з 01.01.2015 по 31.03.2017.
Під час ревізії встановлено, що на земельних ділянках лісогосподарського призначення на територіях підприємства  невстановлені особи незаконно видобували бурштин. Розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок пошкодження
земель лісового фонду та лісових насаджень незаконним видобутком бурштину, становив 471 тис. гривень.
Також обстеженням окремих ділянок земель лісового фонду виявлено самовільні вирубки та пошкодження дерев, якими завдано державі шкоди на 52 тис. гривень.
Самовільне зайняття фізичними особами земель лісового фонду для побудови житлових та господарських будівель без відповідних дозвільних документів та, як наслідок, використання цих земельних ділянок не за цільовим призначенням призвело до зняття родючого шару ґрунту, через що держава зазнала збитків майже на 20 тис. гривень.
Щодо інших виявлених порушень, то протягом 2015 року у завищених розмірах здійснено витрати з оплати праці на загальну суму 162 тис. грн, підприємством надавалась благодійна допомога стороннім фізичним особам, шляхом передачі товарно-матеріальних цінностей на суму понад 122 тис. грн. І це при при тому, що такі витрати не були передбачені фінансовими планами підприємства.
Крім того, з різних причин підприємство недоотримало доходів та здійснило незаконних витрат на суму 156 тис. гривень.
За результатами ревізії до адміністративної відповідальності притягнуто 13 посадових осіб. Керівнику підприємства направлено вимоги про усунення порушень.
Акт ревізії передано Управлінню СБУ в Рівненській області, про результати ревізії поінформовано прокуратуру Рівненської області.

Прес-служба
Управління Західного офісу
Держаудитслужби
в Рівненській області


Актуально

Рівненські чиновники та освітяни сумніваються в законності приватної школи у Рівному

До приватної школи ThinkGlobal (СінкГлобал) є питання по ліцензії У засобах масової інформації набула широкого …

Залишити коментар