Головна » Новини » Культура » Київські віртуози відкриють рівнянам музику без меж

Київські віртуози відкриють рівнянам музику без меж

Чудова ідея, чудові музиканти, чудовий молодий оркестр, вперше приїжджає до нас в місто.

«Музика без меж» — таку назву має представлена вперше у Рівному програма музичних зустрічей для дітей та дорослих.

«Віртуози Києва» – молодий, енергійний колектив з 16 солістів, що пропонує музичні програми для всієї сім’ї. До репертуару оркестру входять кращі зразки світової класики.


Ідея «Музики без меж» належить головному диригенту «Віртуозів Києва» Дмитру Яблонському. Оркестр пропонує слухачам кілька програм, що охоплюють різні жанри – від Гайдна і Чайковського до Лероя Андерсон

Дмитро Яблонський – відомий віолончеліст, син знаменитої піаністки Оксани Яблонської, володар великого міжнародного списку нагород, премій і посад, організатор міжнародних музичних фестивалів, в тому числі фестивалю «Блукаючі зірки», який проводиться в країнах Європи, США та Ізраїлі за участі молодих виконавців

З 2014 року Яблонський очолює київський камерний струнний оркестр «Віртуози Києва». Колектив визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, він об’єднує талановитих молодих музикантів України (середній вік артистів – 35 років). Більшість з них є лауреатами національних та міжнародних конкурсів і представляють школу знаменитого скрипаля і педагога Богодара Которовича. За активну творчу діяльність оркестр «Віртуози Києва» отримав статус Посла української культури Міністерства закордонних справ України. У лютому 2010 року Указом Президента України колективу було присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».


Кожен з музикантів оркестру одночасно – соліст і учасник ансамблю. Молодим музикантам не чужі різні музичні жанри: вони співпрацювали з групою «Океан Ельзи», етно-джазовою співачкою Ніно Катамадзе, клавішником легендарної Deep Purple Джоном Лордом.

Дмитро Яблонський каже: «Я закохався з першої ноти в колектив« Віртуози Києва ». Ці музиканти дуже трепетно ​​ставляться до своєї справи. З ними ми можемо репетирувати день і ніч, забуваючи про час. Я буду намагатися створювати з ними цікаві музичні проекти, покращувати роботу ансамблю, влаштовувати гастролі, знаходити спонсорів, тому що в даний час без меценатів важко виживати творчим колективам. Потрібно також вирішувати проблему з хорошими інструментами, які коштують дорого … Тобто, проблем чимало, і я, головний диригент оркестру «Віртуози Києва», готовий їх вирішувати ».

 

«Люди люблять слухати те, що вони знають і те, що близько їм по духу. Адже кожен глядач знає, на який концерт йде і що він почує в цей вечір, – каже Дмитро Яблонський в одному з інтерв’ю. – Я вважаю, що класичну музику необхідно постійно грати, прищеплюючи правильний смак публіці, зокрема молодому поколінню. Класика жила кілька сотень років і, думаю, буде жити ще 4000 років. Варто визнати, що смак глядачів змінився, але любителі класики не зникли. Інше питання, як сьогодні потрібно подавати цю музику. Для мене музика – це життя і кисень, ті почуття, які не передати словами. Я вважаю, що говорити про музику повинні письменники і поети. А музиканти повинні музику творити! »

 

Єдиний концерт «Віртуозів Києва» відбудеться в Рівненському драмтеатрі 20 вересня. Квитки за посиланням:

https://www.concert.ua/eventpage/virtuozy-kieva-rovno


Актуально

Рівненщина отримала вакцини проти ХІБ інфекцій

Сьогодні, вперше у поточному році, Рівненська область отримала вакцину проти ХІБ інфекції. Всього надійшло 27950 …

Залишити коментар